Hokejisti v utorok prehrali v Žiline 1:4

• 11. februára 2014, 22:05

Hokejová extraliga mala na programe ďalšie kolo a hokejisti ŠHK 37 sa v utorok predstavili na ľade Žiliny. Domáci vstúpili do zápasu lepšie a prvú tretinu vyhrali 1:0, „havrani“ síce strelili v druhom dejstve gól zásluhou Melichárka, no domáci sa presadili takisto. V tretej tretine však Žilinčania pridali ďalšie dva góly a celkovo tak porazili Piešťany 4:1.

MsHK DOXXbet Žilina – ŠHK 37 Piešťany 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Marek Slovák, 33. Kalla (Drevenák), 42. Klouda (R. Tomas, Ďurák), 55. Valášek (Drotár) – 25. T. Melichárek (Drgoň, V. Nemec)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: T. Orolín – Gajan, Holienka, 983 divákov

Žilina: Peksa – Leško, Martin Chovan, Ďurák, E. Bagin, Ostrčil, Marcel Šterbák – Kalla, T. Varga, Marek Slovák – A. Lipovský, Klouda, R. Tomas – Drevenák, Valášek, Drotár
Piešťany: Tomek – Rais, Brňák, Drgoň, R. Filip, Bučka, Cuník, Škadra, A. Hruška – Lušňák, Holovič, Stupka – T. Melichárek, Mišura, V. Nemec – S. Saliji, Hamrák, Chylo – Haring, Peško, Románek

Hlasy:
Martin Groma (tréner Žiliny): "Do zápasu sme vstúpili aktívnou hrou, išli sme do vedenia. Na začiatku druhej tretiny to bol z našej strany útlm. V záverečnej sme taktickou hrou dali góly a udržiavali výsledok. Súper, aj keď nebol nebezpečný, hral aktívne, ale my sme disciplinovaným výkonom zvíťazili."

Milan Klement (tréner Piešťan): "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Bol to zlý výkon z našej strany, až na pár momentov v druhej tretine, keď sme dali kontaktný gól. Celkový výkon bol zlý, ale nie zo strany jednotlivcov, zle zahralo celé mužstvo."
Viac sa o zápase dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.