• Hokej / Šport
  • 2. februára 2014, 19:02
  • Autor:th

„Havrani“ priviezli cenné tri body z Banskej Bystrice
Piešťanskí hokejisti sa v nedeľnom kole Tipsport extraligy predstavili na ľade Banskej Bystrice. „Havrani“ mali bravúrny vstup do zápasu, keď už desiatej minúte vyhrávali 2:0. Hostia sa však nevzdali a vyrovnali na 2:2. Piešťanci však o svojom víťazstve rozhodli päť minút pred koncom, keď sa presadil Melichárek a zaistil zverencom Milana Klementa tri body.

HC‘05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Góly: 20. Lamper (Zigo, Kadura), 23. Saracino (M. Hudec, Lepine) – 9. Románek (F. Hudec, Škadra), 10. S. Saliji (Rais, Holovič), 55. T. Melichárek (Cuník)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: T. Melichárek (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, T. Orolín – Holienka, Valach, 1462 divákov
Zostavy:

Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Gachulinec, Bambúch, Predajniansky – Lunter, White, M. Hudec – Handlovský, Heizer, Kafka – Lamper, Zigo, Kadura – Róth, R. Gašpar, Dolník

Piešťany: Tomek – Rais, Brňák, R. Filip, Bučka, Cuník, Škadra, A. Hruška – Lušňák, Holovič, Stupka – T. Melichárek, Mišura, V. Nemec – S. Saliji, Hamrák, Chylo – F. Hudec, Peško, Románek
Hlasy:
Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): "Začali sme opačne ako v piatok s Trenčínom, teda veľmi zle. Prvých desať minút to bola katastrofa, čo ma veľmi mrzí. Po oddychovom čase sme sa zlepšili, išli sme za výsledkom, začali sme viac korčuľovať a dali sme kontaktný gól. V druhej tretine sme si utvorili veľa šancí nielen na vyrovnanie, ale aj na odskočenie súpera na väčší rozdiel. Mohli sme ísť do vedenia, no nepodarilo sa nám to. V záverečnej vyrovnanej tretine každý čakal na chybu súpera. My sme ju spravili a pykali sme za zlý prístup v prvých desiatich minútach, ktoré podľa mňa rozhodli o zápase."
Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Bol to dôležitý zápas pre obe mužstvá, ktoré bojujú o tretie miesto v tabuľke. My sme mali veľmi dobrý vstup do stretnutia, dali sme dva góly. Po oddychovom čase však domáci kraľovali na ľade, mali lepší pohyb, boli agresívnejší, čo nám robilo problémy. Vyústilo to do gólu pred koncom prvej tretiny. Do druhej časti sme išli s tým, aby sme boli zdatnejší v osobných súbojoch, no nedarilo sa nám to. Na začiatku sme zbytočne faulovali a Banskobystričania využili presilovku. Dokonca mohli ísť aj do vedenia, ale zásluhou Tomeka sme udržali nerozhodný stav. V tretej tretine to už bolo kto z koho. Nám sa podarilo streliť v závere gól, možno i šťastný, ale myslím si, že za predvedenú defenzívu sme si tri body zaslúžili.

Viac sa dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.