Požiadajú o grant na nové využitie Kolonádového mosta

  • Spravodajstvo
  • 29. januára 2014, 09:18
  • Autor:ip

Prednostka piešťanskej radnice Denisa Bartošová oboznámila poslancov zastupiteľstva s investičnými akciami, ktoré mesto plánuje na tento rok.

Plénu v krátkosti predstavila aj grant ministerstva, na základe ktorého chce radnica žiadať financie na využitie Kolonádového mosta na osvetovú činnosť.
D. Bartošová pre Piešťanský týždeň uviedla: „Projekt musíme pripraviť najneskôr do 8. apríla. Má totiž množstvo príloh, ktoré je treba dodať. Grant je orientovaný na osvetovú činnosť. Je možné, že terajšie prenajaté priestory by sa otvorili a umiestnili aktivity zamerané na propagáciu mesta. Samozrejme, bude potrebné sa venovať opravám stavby. Z toho dôvodu je projekt rozsiahlejší a treba ho prepracovať dopodrobna. Maximálna výška dotácie je 2,5 milióna eur. Mesto by sa na projekte podieľalo piatimi percentami.“

O ďalších investičných akciách radnice sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa číslo 5, ktoré je v predaji od 28. januára.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta