Víťaznú sériu „havranov“ ukončili Košice

• 24. januára 2014, 23:44

Hokejisti ŠHK 37 cestovali v piatok do Košíc, kde sa predstavili proti domácim „oceliarom“. „Havranom“ posledné zápasy vyšli, no v Košiciach sa ich víťazná séria zastavila, keďže domáci hráči zdolali Piešťancov 4:2. V nedeľu Piešťany privítajú o 16:30 hokejistov Nitry.

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 4. M. Bartánus (Klouček, T. Marcinko), 30. Bicek (Češík, M. Macejko), 32. R. Jenčík (Cebák, Spilar), 42. Spilar (R. Jenčík) – 35. Holovič (Lušňák), 51. Brňák (Holovič, Stupka)

Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín – Holienka, Valach, 3547 divákov

Košice: Riečický – Klouček, M. Macejko, Kolba, Deyl, Šeda, Cebák – M. Bartánus, T. Marcinko, Svatoš – R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Sojčík, Češík, Bicek – Jokeľ, Matúš Chovan, T. Hrnka

Piešťany: Šúrek – Rais, Brňák, R. Filip, Drgoň, Bučka, Cuník, Škadra, Biro – Lušňák, Holovič, Stupka – T. Melichárek, V. Nemec, F. Hudec – S. Saliji, Hamrák, Chylo – Haring, Mišura, A. Hruška

Hlasy:
Anton Tomko (tréner Košíc): "S výsledkom sme spokojní. Vedeli sme, čo môžeme čakať od Piešťan. Vytvorili sme si dostatok šancí, vedeli sme, že súper si chráni priestor pred bránkou, ale spoliehali sme sa na to, že spraví chyby v strednom pásme, čo sa aj stalo. Počas celého stretnutia sme mali korčuliarsku prevahu, škoda akurát nevyužitej presilovky piatich proti

Milan Klement (tréner Piešťan): "Odohrali sme dobrú prvú tretinu, škoda gólu, ktorý sme dostali v oslabení. Povedali sme si pred druhou časťou, že pokračujeme v tom, v čom sme začali, ale párkrát sme sa nechali prečísliť. S Košicami nemôžeme hrať otvorený hokej a aj sme na to doplatili. Ešte sme znížili na 1:3 a do poslednej tretiny sme išli s tým, že s výsledkom sa dá ešte niečo spraviť. Po štvrtom góle už bolo po zápase."
Viac sa o zápase dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.