Dom hrôzy už nestraší, o bezdomovcov sa postaralo mesto

  • Spravodajstvo
  • 16. januára 2014, 08:59
  • Autor:vd

Dom hrôzy na Jánošíkovej ulici číslo 10 v Piešťanoch, kde prespávali bezdomovci, od decembra zabezpečili proti vniknutiu cudzích osôb.

Ešte predtým však mladého bezdomovca, ktorému v novembri zomrela partnerka na chodníku, a tiež „nájomníčku“, ktorá mala zdravotné problémy, umiestnili do piešťanského azylového domu a sociálneho zariadenia mimo mesta.
„Asi pred rokom začali neznámi ľudia v dome, kde zomrela majiteľka, rabovať všetko, čo malo cenu. Začali zberom železa vo dvore a postupne aj v dome, kde sa nakoniec aj takzvaní bezdomovci usídlili. Mesto v tom čase neprejavilo záujem o riešenie problému a mestská polícia nemohla konať pre nedostatok kompetencií,“ povedal Piešťanskému týždňu obyvateľ susedného domu Anton Riha.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta