Na Marhát vyšlo vyše tisíc ľudí

  • Spravodajstvo
  • 10. januára 2014, 13:21
  • Autor:vd

Tak ako 41 rokov predtým, aj v uplynulom roku sa konal silvestrovský výstup na Marhát, ktorý organizuje Klub slovenských turistov Piešťany.

V nie práve najpríjemnejšom počasí sa akcie zúčastnilo viac ako tisíc účastníkov. „ Z nich až 810 malo trpezlivosť vystáť rad a zaregistrovať sa,“ skonštatovala Iveta Mucha Ondrášiková z Piešťan. Aj ona patrí už tradične medzi skalné opory tohto obľúbeného zimného výstupu. Organizátori vyniesli na vlastných chrbtoch 15 kg slaniny, 10 kg špekáčikov, 20 chlebov a 60 litrov čaju. Tým všetkým pohostili uzimených účastníkov, nechýbala ani spoločná fotografia pod rozhľadňou.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta