Poslanci zvýšili poplatky pre škôlky a umeleckú školu

  • Spravodajstvo
  • 9. januára 2014, 09:34
  • Autor:ip/MsÚ

Piešťanskí poslanci na rokovaní zastupiteľstva rozhodli o zvýšení mesačných príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť základnej umeleckej školy (ZUŠ) a materských škôl.

Urobili tak pre zvyšujúce sa náklady na prevádzku školských zariadení. Nové sumy vstúpili do platnosti od januára 2014.
Rodičia doteraz na jedno dieťa v materskej škole platili sumu 10 eur. Tá sa po novom zvýši o tri eurá. „Treba povedať, že sumy zvyšujeme aj na základe požiadaviek riaditeľov jednotlivých organizácií. Vybrané peniaze nedávame inde, pôjdu vždy na konkrétny školský subjekt,“ povedal počas rokovania zastupiteľstva primátor R. Cicutto.
Nezávislý poslanec Jozef Malík dodal, že práve toto chcel počuť, kam budú vybrané financie smerovať. Spomenul tiež, že sa mu viacero mamičiek sťažovalo na zvyšovanie poplatkov, a preto je podľa neho dôležité, aby financie zostali v konkrétnych školských zariadeniach.
Doplnený článok si prečítate v aktuálnom čísle Piešťanského týždňa, ktoré je v predaji od 7. januára.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta