„Havrani“ zdolali Poprad 5:3, Románek strelil hetrik

• Hokej / Šport
  • 28. decembra 2013, 23:41
  • Autor:th

Piešťanskí hokejisti sa po Vianočnej prestávke predstavili v sobotnom zápase Tipsport extraligy na ľade Popradu. Hokejisti ŠHK 37 zrejme využili voľné dni lepšie, pretože už po prvej tretine viedli 3:1 a do konca zápasu si víťazstvo postrážili a celkovo porazili domáci Poprad 5:3, keď sa hetrikom zaskvel Románek. Strelecký účet si v drese „havranov“ otvorila aj nová posila Matej Hamrák.

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
Góly: 3. Fabian (S. Takáč, Matúš Paločko), 27. T. Sýkora (M. Nagy, Kurali), 53. Matúš Paločko (D. Brejčák, S. Takáč) – 6. Hamrák (Chylo, Drgoň), 14. Románek (Biro), 17. Stupka (Lušňák), 26. Románek, 50. Románek (Peško)

Vylúčení: 4:11 na 2 min, navyše: Drábek (Poprad) 10 min za vrazenie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura – Kacej, M. Orolín, 2149 divákov

Zostavy:

Poprad: Sidor – R. Suchý, Gaborčík, Kurali, Makovský, D. Brejčák, Jáchym – T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský – A. Kroták, S. Takáč, Matúš Paločko – M. Nagy, Mlynarovič, Drábek – Belluš, L. Paukovček, Gápa – Štrauch

Piešťany: Tomek – Rais, Brňák, Cuník, A. Hruška, Drgoň, R. Filip, Škadra, Filo – Lušňák, Holovič, Stupka – Melichárek, Mišura, V. Nemec – S. Saliji, Hamrák, Chylo – Haring, Peško, Románek

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Predstavoval som si náš výkon úplne ináč, som sklamaný. Piešťanom sme najmä v našej tretine dopriali veľké množstvo priestoru a robili sme veľké individuálne chyby. Presilové hry sme hrali tiež veľmi zle a takto nemôžeme víťaziť. Hráčov, u ktorých som spokojný s výkonom, spočítam na jednej ruke."

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Podali sme zodpovedný kolektívny výkon. Dôležité bolo, že sme v prvej tretine odpovedali na gól domácich a tiež naša úspešnosť v oslabeniach. Bojovali sme a dúfam, že nám táto výhra pomôže."

Viac sa dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.