Čajky nestačili na maďarské majsterky

• 22. decembra 2013, 10:00
  • Autor:md

Piešťanské basketbalistky sa v poslednom zápase pred Vianocami stretli v sobotu na domácej palubovke s maďarským majstrom Uniqa Euroleasing Šoproň. Čajky vstúpili do zápasu veľmi dobre a prvý polčas dokonca vyhrali 36:25. Po zmene strán však hostky zabrali, stav stretnutia otočili a mohli sa tak radovať z celkovej výhry nad Čajkami 71:61.

Majster Maďarska dal úvodné dva body v stretnutí, potom však prišla 11 bodová šnúra Čajok a schyľovalo sa k prekvapeniu. Hostky síce znížili na 16:13, ale v úvode druhej štvrtiny dali Čajky 4 trojky v rade a touto šnúrou zvýšili svoj náskok na 28:13. V tejto fáze zápasu hrali domáce výborne v obrane a hostky sa nedostávali do ľahkých pozícií na streľbu. Po oddychovom čase Šoproň zlepšil koncentráciu a do polčasu znížil na 36:25. V prvom polčase mala po prísnych rozhodnutiach na svojom konte 4 fauly domáca rozohrávačka Bartoňová, ktorá napokon ako prvá povinne opustila palubovku v 25. minúte. Následne sa maďarky nadýchli a postupne získali kontrolu nad hrou. Do poslednej štvrtiny sa vstupovalo za stavu 51:51. Domáce hráčky sa snažili ešte o víťazstvo, ale na palubovke sa prejavili väčšie skúsenosti euroligistu, ktorý nakoniec zvíťazil o 10 bodov.

Piešťanské Čajky – Uniqa Euroleasing Špoproň 61:71

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 7, Tatham 17, Bartoňová 2, Bartánusová 5, Dudášová 4 (Pilátová 3, Zentková 10, Fabianová 6, Felixová 7). Tréner: M. Pospíšil.
Šoproň: Fegyverneky 20, Simon 2, Zsovar 7, Hawkins 15, Krnjič 10 (Licskai, Stankovič, Tetemondová 8, Ciglar 9). Tréner: I. Polonek.
TH: 9/9 – 11/8. FAULY: 13 – 17, TROJKY: 8 – 7. 5.faulov: 25. Bartoňová, TCH: 25. Pospíšil, 350 divákov. Rozhodovali: Tomašovič, Hančík, Doušek. Pozorovateľ: Jančovič ŠTVRTINY: 16:13, 20:12, 15:26, 10:20.
Viac sa dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.