Školské majstrovstvá okresu v šachu

• 7. decembra 2013, 12:50
  • Autor:Peter Bajnok

Centrum voľného času Ahoj v spolupráci so šachovým zväzom v Piešťanoch usporiadalo okresné majstrovstvá žiakov a žiačok základných škôl v šachu jednotlivcov.

31 chlapcov a 11 dievčat z ôsmich škôl hralo švajčiarskym systémom. V kategórii žiačok titul obhájila Andrea Slabá zo ZŠ Vajanského Piešťany so ziskom 6,5 bodu, keď stratila len 0,5 bodu za remízu s celkovo druhou Petrou Jančovičovou zo ZŠ Chtelnica. Na tretej priečke skončila jej sestra Lucia z tej istej školy. U chlapcov potvrdil svoje ambície Adam Varga zo ZŠ Komenského Vrbové, keď nenašiel premožiteľa. O poradí na druhom a treťom mieste rozhodovali pomocné body. Tie určili ako druhého Silvestra Dupkaniča z Gymnázia P. de Coubertina, tretí bol Roman Plško zo ZŠ M. R. Štefánika Piešťany. Prví traja z každej kategórie si vybojovali postup do krajského kola.