Medailová žatva masters plavcov v Krakove

• 27. novembra 2013, 10:58
  • Autor:A. Kičinová

Za účasti 635 pretekárov zo 112 tímov z Poľska, Slovenska, Českej republiky, Litvy, Lotyšska, Ruska a Ukrajiny sa v dňoch 15.-17. novembra v poľskom Krakove konali Zimné majstrovstvá Poľska v plávaní masters. V silnej konkurencii sa na štart postavilo aj kvarteto plavcov ŠPK Kúpele Piešťany – Pavol Škodný, Juraj Horil, Lucia Vachanová a Anna Kičinová, a domov si prinieslo niekoľko cenných kovov.

Najviac sa v bazéne krakovskej Akadémie telesnej výchovy darilo L. Vachanovej v kategórii 25-29 rokov. Na medailu premenila každý svoj štart a celkovo si odniesla šesť cenných kovov, z toho dve víťazstvá na 100 m znak a 400 voľný spôsob, striebro získala za 100 m vsp. a 50 m znak a bronzovú medailu vybojovala na tratiach 200 m znak a 200 m vsp. A. Kičinová do medailovej bilancie výpravy prispela tromi medailami, a to striebornou na 200 m prsia a dvomi bronzovými na 100 m prsia a 200 m vsp. V poslednej prsiarskej disciplíne na 50 m obsadila nepopulárne štvrté miesto, ale zlepšila si svoj vlastný slovenský rekord v kategórii 50-54 rokov. Ďalšiu štvrtú priečku si vyplávala na trati 400 m vsp. P. Škodný v kategórii 40-44 rokov získal striebornú medailu na náročnej trati 400 m polohové preteky, štvrté miesto mu patrilo na 400 m vsp., piate na 200 m znak a šieste na 100 m znak. Nová posila masters tímu Kúpeľov J. Horil tiež v kategórii 40-44 rokov pridal bronz za 200 m prsia, na polovičnej trati sa umiestnil štvrtý a šiesty skončil na 50 m prsia.
Viac sa o úspešných master plavcoch dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.