Košice boli nad sily „havranov“

  • Hokej / Šport
  • 26. novembra 2013, 21:40
  • Autor:th

Piešťanskí hokejisti privítali v utorok na domácom ľade vedúce mužstvo extraligy HC Košice. Zápas bol od začiatku nadpriemerný, najmä Košice udávali tempo hry, no „havrani“ sa im snažili sekundovať. Po dvoch tretinách to bolo 1:2 pre hostí, ktorí v poslednom dejstve úplne ovládli hru, strelili tri góly a rozhodli tak o konečnom víťazstve 5:1 vo svoj prospech. Piešťanskí hokejisti privítajú v piatkovom zápase doma Nitru.

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 1:5 (0:1, 1:1, 0:3) 
Góly: 33. Drgoň (Peško, M. Bartánus) – 17. T. Marcinko (Sojčík, Klouček), 34. L. Nagy (Macejko, Štrbák), 50. Macejko (Klouček, Nagy), 59. Sojčík (Spilar), 60. Bicek (L. Nagy, Klouček) 

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: 20. Marcinko (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Junek, Šefčík, 1620 divákov 

Zostavy: 
Piešťany: T. Tomek – Bučka, Cuník, Brňák, B. Valábik, Drgoň, R. Filip, A. Hruška, Biro – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – J. Ručkay, Peško, M. Bartánus – Haring, Mišura, Románek 

Košice: Hylák – Klouček, Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Takáč, Hrnka – L. Nagy, P. Bartoš, Bicek – R. Jenčík, D. Pašek, Spilar – Hinďoš, Boltun, Jokeľ – Češík, T. Marcinko, Sojčík 

Hlasy: 
Milan Klement (tréner Piešťan): "V prvej tretine to bol pätnásť minút celkom dobrý hokej z našej strany. Potom sme dostali gól, čo spôsobilo náš útlm. Začiatok druhej tretiny bol v poriadku, vyrovnali sme na 1:1. Škoda, že sme dostali v oslabení gól na 1:2 a potom náš výkon nebol taký, aký sme si predstavovali. Košice vyhrali zaslúžene." 

Anton Tomko (tréner Košíc): "Myslím si, že tento zápas mal veľmi dobrú kvalitu. Od začiatku sa hral rýchly a dynamický hokej. Obe mužstvá sa snažili o nátlakovú hru v útočnom pásme a diváci si prišli na svoje. Myslím si, že od tohto gólového momentu na 2:1 sme mali viac z hry. Boli sme rýchlejší a kombinačne lepší. V tretej tretine sme súpera nepustili k ničomu, ale urobili sme ešte jednu chybu pred koncom. Bol to jeden z našich najlepších výkonov na súperových ihriskách."
Viac sa o zápase dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa. 


ŠHK 37 pozýva!

Predstavujeme „havranov“!
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda