V zápase nováčikov úspešná Trstená

  • Šport / Kolky
  • 22. novembra 2013, 08:28
  • Autor:M. Schmidl/red(i)

Deviate kolo kolkárskej extraligy mužov prinieslo súboj dvoch nováčikov najvyššej súťaže, ktorí ešte nezískali ani bod. Kolkári MKK Piešťany cestovali do Trstenej, kde na začiatku duelu podali dobrý výkon, no záver bol ako zo „zlého sna“ a Piešťanci na body opäť nedosiahli – prehrali 1:7 a na zvalené kolky 3286:3555.

Úvodná dvojica hrala vyrovnane so súpermi a rozhodovalo sa až na posledných dráhach. Výborne zvládol záver Ján Meliš (600), ktorý ako jediný z Piešťancov prekonal, resp. vyrovnal 600-bodovú hranicu. Michal Schmidl (526) síce začal zle, ale súper ešte horšie a na prvej dráhe ho hneď striedali. Potom sa obaja zlepšili, ale koniec vyšiel lepšie súperovi a získal bod pre Trstenú. Stav bol 1:1 a plus 20 kolov pre MKK Piešťany. Druhá dvojica začala dobre a držala sa so súpermi, ktorí hrali výborne, no tretia a štvrtá dráha dopadla katastrofálne. Piešťanci prehrali o viac ako sto kolkov a osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté.
Stav 1:3 a mínus 105 kolov neveštil nič dobré, navyše za domácich nastupovali najlepší hráči. Hneď po prvej dráhe bolo jasné, že zápas sa bude iba dohrávať a výkony Gockého (551) a Sedláčka (538) nemohli vôbec konkurovať Trstenčanom, ktorí obaja prekonali 600-bodovú hranicu. Konečný výsledok bol 7:1 a rozdiel vyše 200 kolov, čím domáci utvorili svoj rekord. Piešťanské „béčko“ malo voľno.

Ďalšie zápasy odohrajú piešťanské družstvá doma. A-mužstvo hrá v sobotu so Spišskou Novou Vsou a „béčko“ privíta Starú Turú.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda