„Havrani“ vo Zvolene jednoznačne zvíťazili

• 22. novembra 2013, 23:57

Piešťanskí hokejisti cestovali v piatok do Zvolena, kde sa im mimoriadne darilo. „Havrani“ prekvapivo a senzačne zdolali Zvolen 5:1, a potvrdili, že v poslednej dobe si držia stabilnú formu a z posledných šiestich zápasov vyhrali päť. V nedeľu privítajú na domácom ľade Poprad.

HKM Zvolen – ŠHK 37 Piešťany 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Góly: 52. V. Baláž (Michal Chovan) – 9. Lušňák (Holovič, Stupka), 34. V. Nemec (Melichárek, Cuník), 38. M. Bartánus (Peško), 42. Lušňák (Holovič, B. Valábik), 52. Melichárek

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Cuník (Piešťany) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Orolín – Snášel, Tornay, 1733 divákov

Zvolen: M. Šimko – J. Hertl, Obšut, Pichnarčík, Hraško, Ťavoda, Platil, od 41. min L. Pokovič, Pospíšil – Síkela, V. Fekiač, Michal Chovan – Ľ. Zuzin, P. Zuzin, V. Baláž – Jakubík, M. Jurík, Martin Ďaloga – Urgas

Piešťany: T. Tomek – Bučka, Cuník, Brňák, B. Valábik, Drgoň, R. Filip, A. Hruška, Biro – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – J. Ručkay, Peško, M. Bartánus – Haring, Mišura, Románek
Július Šupler (tréner Zvolena): "Piešťany boli lepším mužstvom, boli hokejovejšie. My sme si minimálne štyri góly dali sami po našich chybách a strate puku, či netaktickým riešením situácií. To sa nám nemôže stávať ani pri oklieštenej zostave. Bez hernej disciplíny, entuziazmu, charakteru a srdiečka sa víťaziť nedá a po tejto stránke sme dnes prepadli. Maródka nás žiaľ prenasleduje naďalej. K ôsmim našim zraneným hráčom pribudli ďalší dvaja – Obšut a Baláž. Mám teda obavy o ďalší zápas. Bez kompletnej zostavy to bude veľmi ťažké."
Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Sme radi, že sme tento zápas zvládli, aj keď domáci v oklieštenej zostave nám boli vyrovnaným súperom. Mali sme trošku slabšie nástupy do tretín. V prvej tretine mali Zvolenčania dostatok streleckých pokusov a boli aktívnejší, ale tlak sme ustáli a pomohol nám gól. Postupne sme sa osmelili a vyrovnali hru. V druhej tretine nás druhý gól upokojil. Pridali sme na dôraze a hra z našej strany vyzerala lepšie. V tretej tretine sme si chceli držať súpera na dištanc, čo sa nám aj podarilo a prikrášlili sme výsledok ďalšími dvoma gólmi. Škoda iba inkasovaného gólu, ale sme radi, že si odvážame zo Zvolena tri body."
Viac sa dočítate v nasledujúcom čísle Piešťanského týždňa.