SÚŤAŽ: Domáca káva ako z kaviarne 2. časť

  • Spravodajstvo
  • 15. novembra 2013, 09:46
  • Autor:red (L)

Pripravili sme pre vás súťaž, v ktorej môžete počas celého roka získať kvalitné produkty značky Bosch pre vašu domácnosť. V mesiaci november súťažíte o kávovar Bosch TAS 2002EE.
V celoročnej súťaži hráte o hlavné ceny:
• práčku s pracím programom AlergiaPlus
• chladničku, ktorá udrží vaše potraviny 2x dlhšie čerstvé s CrisperBox/Hydrofresh
• umývačku riadu s HygienaPlus, ktorá odstráni 99,99 % baktérií z riadu

Podmienky súťaže:

V prvom čísle Piešťanského týždňa každého mesiaca nájdete článok so súťažnou otázkou. Na priložený súťažný formulár napíšete odpoveď na otázku a nalepíte tri kupóny, ktoré nájdete v 1., 2. a 3. čísle príslušného mesiaca. Do žrebovania o ceny daného mesiaca zaradíme každého, kto pošle súťažný formulár so správnou odpoveďou a tromi kupónmi. Mená výhercov uverejníme vždy v prvom čísle nasledujúceho mesiaca spolu s ďalšou súťažnou otázkou. Všetky kupóny, ktoré splnia podmienky mesačných súťaží, zaradíme do záverečného žrebovania o hlavné ceny.

SÚŤAŽNÁ OTÁZKA NA MESIAC NOVEMBER:
Čo neprečíta Tassimo z čiarového kódu na kapsuly T-Disk?
a) množstvo vody

b) čas sparenia


c) presnú teplotu


d) horoskop

Súťažný formulár s nalepenými kupónmi a odpoveďou doručte do redakcie Piešťanského týždňa, Teplická 63, 921 01 Piešťany, do piatka 22. novembra.

Špeciál pre kávičkárov: Espresso alebo kávovar?

V ďalšej časti nášho novembrového kávového špeciálu sa pozrieme na rozdiely medzi klasickým kávovarom a espressom. Viete, aké sú to?

Veľa ľudí si príde do elektropredajne zakúpiť kávovar. Po krátkom rozhovore s predavačom však zistia, že nechcú kávovar, ale prístroj na výrobu espressa. Ako je to u vás? Viete, aké sú rozdiely?

Nie je presso ako espresso

Správny názov pre kávu, akú si najčastejšie objednávajú ľudia v kaviarni, je espresso. Pripravuje sa v prístroji, v ktorom je cez kávu pri vysokom tlaku po dobu asi 30 sekúnd pretláčaná voda s teplotou približne 90 stupňov. Ak máte radi tento typ kávy, kúpte si stroj na prípravu espressa, presso stroj alebo jednoducho „espresso”. Líšia sa tlakom, rozmermi, funkciami aj dizajnom. Drahšie espressá sú vybavené často aj mlynčekom na kávu či tryskou na spenenie mlieka do capuccina aj so zbernou nádobou. Je len na vás, vybrať si ten, ktorý sa vám páči najviac, ladí do kuchyne, či má všetko to, čo k dokonalej káve potrebujete.

Čierna káva, dobrá káva

Ak pijete litre kávy denne, nemáte radi silné espressá a radi si svoj lahodný mok dopĺňate množstvom mlieka, investujte do kávovaru. Proces prípravy kávy v kávovare je jednoduchý – horúca voda pretečie cez kávu vo filtri do zbernej nádoby, odkiaľ si ju vychutnáte, najlepšie hneď. Niektoré modely kávu aj prihrievajú. Podľa fajnšmekrov však takto pripravená káva nechutí tak, ako by mala.

Slovník kávičkára: Čo je to piccolo?

Tiež ste v kaviarni počuli od vedľajšieho stola objednať si piccolo? Čo to vlastne je? Nič! Piccolo neexistuje. Mylne tak niektorí ľudia označujú ristretto, čo je nápoj s minimom vody alebo „klasické” espresso, ktoré by vám po správnosti mali pripraviť do troch štvrtín šálky.
((left:image1:))

Rozhodli ste sa? Navštívte špecializovanú predajňu a poraďte sa s odborným personálom. Spolu nájdete model, ktorý vám bude vyhovovať. A ak nemáte dostatočnú hotovosť, môžete sa spoľahnúť na nákupy na splátky.

V tretej časti nášho špeciálu sa pozrieme na klasické pákové presso stroje a automatické espressá a povieme si, akú kávu by sme mali používať.

Chcete vyhrať kapsulový kávovar Tassimo? Zapojte sa do našej súťaže!

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. mája 2024
Meniny má Ela, zajtra Urban