„Havrani“ po prestávke vyhrali v Trenčíne 3:0

• Hokej / Šport
  • 13. novembra 2013, 20:03
  • Autor:th

Po reprezentačnej prestávke sa dala Tipsport extraliga opäť do pohybu a v 20. kole cestovali hokejisti ŠHK 37 Piešťany do Trenčína, kde si v derby zápase zmerali sily s domácou Duklou. Prestávka padla lepšie vhod „havranom“, pretože od začiatku mali navrch, čo ukázali aj strelenými gólmi, keďže prvú tretinu vyhrali 2:0. V poslednom dejstve dokázali streliť ešte jeden gól a nakoľko domáci nedokázali Tomeka prekonať ani raz, tak Piešťanci zaslúžene vyhrali 3:0 a Trenčínu zobrali cenné tri body. „Havranov“ teraz čaká piatkový domáci duel so Žilinou a v nedeľu sa predstavia opäť doma proti Skalici.

Dukla Trenčín – ŠHK 37 Piešťany 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 6. Stupka (Brňák), 7. Románek (A. Hruška, Haring), 48. M. Bartánus (J. Ručkay)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík, Müllner – Šefčík, Junek, 1185 divákov

Zostavy:

Trenčín: J. Lašák – Novajovský, Čerešňák, M. Nemčík, E. Bagin, M. Habšuda, Ryzák, Ketner, Hatala – Kútny, Róbert Petrovický, Komínek – D. Hudec, Troliga, F. Nemček – Vaculín, O. Rusnák, T. Klíma – M. Toman, Palák, Šimíček
Piešťany: T. Tomek – Bučka, Cuník, Brňák, A. Hruška, Drgoň, R. Filip, Šišovský, Biro – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – J. Ručkay, Peško, M. Bartánus – Haring, Mišura, Románek
Hlasy:
Milan Staš (tréner Dukly Trenčín): "Zápas sme začali s prílišným rešpektom. Súpera sme nechali streliť dva góly a vývoj sa nám už ťažko otáčal. V druhej tretine sme si utvorili šance a nastrelili aj žŕdku. Piešťany sú známe defenzívnou hrou a šancí nebolo veľa. Gól sme nestrelili a tretím presným zásahom súper prevzal kontrolu nad zápasom. Vyhral zaslúžene."
Milan Klement (tréner Piešťan): "Chceli sme nadviazať na dva výkony spred prestávky. Dali sme dva rýchle góly, čo nás upokojilo. V druhej tretine súper pritlačil, no podržal nás brankár Tomek. V poslednej časti hry sme už hrali zodpovedne zozadu. Čakali sme na šancu a tá prišla. Zvíťazili sme zaslúžene. Teší nás aj Tomekova nula."
Viac sa o priebehu zápasu dočítate v nasledujúcom čísle Piešťanského týždňa.