Poslankyňa na protest vrátila medailu

  • Spravodajstvo
  • 8. novembra 2013, 08:10
  • Autor:jk

Počas Dní mesta Vrbového poslankyňa mestského zastupiteľstva Nina Horská, podobne ako ostatných desať poslancov, bola ocenená od primátora Jána Jánošku Cyrilo-metodskou medailou za verejnú angažovanosť. Na zasadnutí zastupiteľstva, ktoré sa konalo neskôr, 24. októbra, ocenenie primátorovi vrátila. Piešťanský týždeň sa spýtal na príčiny takéhoto rozhodnutia.

N. Horská nám do redakcie zaslala stanovisko, v ktorom uviedla: „Samotná medaila je prekrásna, ale nemôžem si ju ponechať. Sama musím uznať, že naše mesto stagnuje. Poslanci boli prekvapení, že budú ocenení počas Dní mesta Vrbové. Prax je zvyčajne taká, že všetky ocenenia a sa prerokúvajú na kultúrnej komisii mesta. Nič také sa nestalo. Sami poslanci by si ocenenie asi nenavrhli.
Primátor sa sám rozhodol udeľovať ocenenia poslancom. Vzhľadom na pretrvávajúce problémy vo vzájomnej komunikácii a časté útoky na jednotlivých poslancov sme ocenenie nečakali. Názorové rozdiely medzi poslancami a primátorom sú značné. Ak mám ďalej hovoriť len za seba, uvediem niektoré príklady: Pri čerpaní eurofondov sa iste, vážení čitatelia, zhodneme v názore, že veľa miest a obcí zmenilo svoj výzor z prostriedkov eurofondov.
Vo Vrbovom sa tiež rozbehli europrojekty – nadstavba bytov nad MŠ na sídlisku 9. mája, rekonštrukcia základných škôl, Námestia SNP a sv. Cyrila a Metoda, obnova ulice k bývalej Trikote. Všetky projekty prispeli k zlepšeniu vzhľadu mesta. Tieto projekty, ktoré počítame do viac miliónov eur, pripravilo a rozbehlo predchádzajúce vedenie mesta. V súčasnom volebnom období nebol pripravený žiaden väčší projekt.

Celý článok nájdete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. mája. Tento deň je Svetovým dňom kultúrnej rozmanitosti pre dialóg a rozvoj. Meniny má Zina.
  • 21.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. mája 2024
Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána