„Havrani“ zdolali B. Bystricu po nájazdoch

• Hokej / Šport
  • 3. novembra 2013, 21:19
  • Autor:th

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany privítali v 19. kole Tipsport extraligy na ľade Easton arény rozbehnutú Banskú Bystricu, ktorá mala v poslednej dobe skvelú formu. Potvrdila to aj na začiatku zápasu, keď už v siedmej minúte vyhrávala 2:0. V druhej tretine sa však Piešťanci zmotorili a tromi gólmi v rýchlom slede otočili skóre zápasu. Bystrica ešte stačila vyrovnať, no o zápase sa napokon rozhodovalo až v samostatných nájazdoch v ktorých boli úspešnejší „havrani“ a zásluhou premeneného nájazdu Holoviča získali 2 body. Budúci týždeň má extraliga voľno kvôli reprezentačnej prestávke.

ŠHK 37 Piešťany – HC´05 Banská Bystrica 4:3 po sam. nájazdoch (0:2, 3:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 21. S. Saliji (Melichárek), 22. J. Ručkay (M. Bartánus, Peško), 25. J. Ručkay (M. Bartánus), rozhodujúci sam. nájazd Holovič – 5. Zigo (Lamper, Meland), 7. Kadura (Saracino, M. Hudec), 46. Zigo (Rosandič)

Vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín – Gavalier, Tornay, 1492 divákov

Zostavy:

Piešťany: T. Tomek – Bučka, Cuník, Brňák, Valábik, Drgoň, Biro, M. Toman, A. Hruška – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – J. Ručkay, Peško, M. Bartánus – Haring, Mišura, Románek
Banská Bystrica: Kalemba – Meland, Saracino, Styk, Macháček, Bambúch, Rosandič, Zošiak – Kafka, White, Handlovský – Kadura, M. Hudec, R. Macík – Lunter, Zigo, Lamper – Matúš Chovan, Heizer, Fajčák
Hlasy:
Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Bol to zápas, ktorý mal dve tváre. V prvej tretine sme mali katastrofálny prístup, bez pohybu, bez dôrazu. Mužstvo Banskej Bystrice si s nami robilo, čo chcelo a mohli sme byť radi, že sme prehrávali iba 0:2. V prestávke sme si niečo povedali a v druhej tretine mužstvo ukázalo, že má charakter. Za päť minút sme dokázali otočiť stav a mali sme šancu na zvýšenie na 4:2. V tretej tretine sme chceli vychádzať zo zabezpečenej obrany, bohužiaľ sme pri jednej situácii neustrážili hráča po buly, súper vyrovnal, ale znovu sme ukázali, že nás to nepoložilo. Mali sme dve tutovky, ktoré sme nepremenili, ale myslím si, že sme si to vynahradili v samostatných nájazdoch."
Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Mali sme dobrý vstup do zápasu, prvá tretina bola z našej strany solídna. Štart do druhej tretiny bol katastrofálny, za dve minúty sme stratili náskok. Naša hra bola rozháraná, súper mal navr
Viac sa o priebehu zápasu dočítate v nasledujúcom čísle Piešťanského týždňa.
Pozrite si fotogalériu a video zo zápasu.