VODERADY: Prvé slovenské outletové centrum pritiahlo tisícky ľudí

  • Spravodajstvo
  • 30. októbra 2013, 12:25
  • Autor:sita

Prvé slovenské outletové centrum ONE Fashion Outlet Voderady rok od položenia základného kameňa dnes privítalo prvé tisícky návštevníkov. V modernom areáli neďaleko Trnavy majú k dispozícii približne päťdesiat obchodov s módou a športovým tovarom, do polroka má byť obsadených všetkých sedemdesiat obchodných priestorov. Pri centre je 1 300 bezplatných parkovacích miest, dnes už hodinu po otvorení bol problém zaparkovať. Ľudia zatiaľ menej nakupovali, viac si jednotlivé prevádzky pozerali.

Outletové centrum vo Voderadoch si trúfa pritiahnuť ročne 1,5 až dva milióny návštevníkov nielen zo Slovenska, ale aj Maďarska, Rakúska a Českej republiky. Hlavným lákadlom majú byť obchody svetových značiek a neustále cenové zľavy. Prvá fáza výstavby centra s predajnou plochou 15 tisíc metrov štvorcových si podľa partnera projektu Michala Bakoša vyžiadala investíciu 30,5 milióna eur, prácu v ňom si našlo približne 300 ľudí. ,,ONE Fashion Outlet patrí medzi outletové centrá štvrtej generácie, okrem nakupovania, čo je jeho prvoradá funkcia, ponúka možnosti na oddych, na posedenie,“ povedal Bakoš. Autori konceptu podľa neho kládli dôraz na modernú architektúru a spojenie s prírodou a vodnými plochami.

V časovom horizonte dvoch rokov má pokračovať výstavba druhej etapy centra. Tá je podmienená ďalším záujmom svetových značiek o obchodné priestory, ako aj záujmom návštevníkov o nákup vo Voderadoch.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda