Najkrajšieho šarkana mal Dominik Bitarovský z Ratnoviec

  • Spravodajstvo
  • 21. októbra 2013, 17:26
  • Autor:vd

V siedmom ročníku piešťanskej Šarkaniády získal putovný pohár víťaza za doma urobeného šarkana v tvare vtáčika Dominik Bitarovský z Ratnoviec. Hoci jeho žltému šarkanovi z papierovej lepenky sa nechcelo príliš lietať, porota ocenila výtvarný návrh a originalitu diela. V nedeľu 20. októbra sa na lúke nad Červenou vežou oceňovali aj ďalšie šarkany vyrobené doma na kolene. Nálada bola vynikajúca. Počasie prialo, slnce hrialo, vietor fúkal.

Vo vzduchu svišťali desiatky drakov, šarkanov aj šarkaníkov, boli tu aj dva čierne žraloky, batmani, poštulka, farebné čínske draky, lietala dokonca aj ružová igelitka.

Víťazom tohtoročnej Šarkaniády bol Dominik Bitarovský z Ratnoviec.

Asi najmenším človiečikom, ktorému sa úspešne darilo udržať a kormidlovať vo vzduchu šarkana v tvare poštulky bol 3,5 ročný Tadeáš Beke. Jeho mamina len sem-tam zodvihla poštulku z trávy a zdvihla ju do výšky, aby nabrala dobrý vietor. O kúsok ďalej sa si batmana púšťal Tadeášov starší brat. Kým na juhu svahu brázdil vzdušné vlny čierny žralok Anny Masárovej, sever patril jeho kolegovi, ktorého šarkaniar Adamko Novota z Vrbového mal v úvode podujatia smolu. Prinesený čínsky šarkan bol bez paličky, a tak mu organizátor Aurel Rusnák z občianskeho združenia Kvas požičal svojho žraloka.
Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, pozrite si fotogalériu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. mája 2024
Meniny má Bernard, zajtra Zina