Kniha týždňa: Stratené mesto Z

  • Kultúra a spoločnosť
  • 21. októbra 2013, 08:20
  • Autor:red

Tento týždeň dávame do pozornosti a odporúčame zaujímavo knižnú novinku Stratené mesto Z (David Grann). Vydalo vydavateľstvo Tatran. Príbeh smrtonostnej posadnutosti v Amazónii.

Obrovská záhada siahajúca do dávnych stáročí. Šokujúce zmiznutie ohlasovali titulky novín na celom svete. Pátranie po pravde vedie k smrti, šialenstvu či zmiznutiu ľudí, ktorí ju chcú objaviť. Stratené mesto Z je senzačný dobrodružný príbeh o tom, čo sa ukrýva pod nepreniknuteľnou klenbou amazonského pralesa.
Plukovník Percy Fawcet fascinovawl milióny ľudí na celom svete, keď sa so svojím synom snažil dokázať, že najväčší prales na svete ukrýva žiarivú krajinu Eldorádo. Fawcet patril k výnimočným zjavom, ktorý ako prvý zmapoval hranice Brazílie, prenikol do brazílskeho pralesa na miesta, kam ľudská noha nevkročila. 

David Grann podrobne preštudoval Fawcetove cestovateľské denníky a podáva obdivuhodné svedectvo o ľudskej vytrvalosti a odvahe v čase, keď sa mapovali posledné biele miesta na zemeguli.
Len čo sa David Grann, uznávaný autor New Yorkera, prehrýzol cez novoobjavené poklady ukryté vo Fawcettových denníkoch, vydal sa na cesty, aby rozlúskol „najväčšiu bádateľskú záhadu 20. storočia“ – čo sa stalo s britským bádateľom Percym Fawcettom, ktorý pátral po stratenom meste Z? 
Uvedený knižný titul si môžete zakúpiť v kníhkupectve Centrum knihy,Winterova31(bývalý Mliečny bar), 921 01 Piešťany. Tel: 033/7730541 www.centrumknihy.sk

Taktiež si môžete uplatniť zľavu  s 10%  kupónom, ktorý nájdete v regionálnom týždenníku Piešťanský týždeň pod článkom „Kniha týždňa“.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda