„Havrani“ konečne vyhrali doma

• 20. októbra 2013, 22:06

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany odohrali v nedeľu podvečer ďalšie extraligové stretnutie na domácom ľade, tentokrát proti HKM Zvolen. Piešťanci mali za sebou dva úspešné vonkajšie zápasy a určite chceli vyhrať aj doma, čo sa im konečne podarilo. V napínavom a vyrovnanom súboji dokázali poraziť Zvolen po samostatných nájazdoch, v ktorým ako jediný premenil svoj pokus Lelkeš. „Havrani“ tak zavŕšili úspešný týždeň dvojbodovou výhrou pred domácim publikom. Najbližšie ich čaká domáci zápas vo štvrtok proti HK Orange 20.

ŠHK 37 Piešťany – HKM Zvolen 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:3, 2:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 10. Lušňák (M. Bartánus, Mišura), 16. Brňák (Lelkeš, V. Nemec), 50. V. Nemec, 57. Lušňák (Drgoň, M. Bartánus), rozhod. nájazd: Lelkeš – 6. Hraško (Ľ. Zuzin, M. Jurík), 22. M. Jurík (Puliš, Hraško), 28. Brabenec (P. Zuzin), 28. V. Baláž (Ťavoda, J. Mucha)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Drgoň (Piešťany) 10. min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Smerek, 1458 divákov

Piešťany: T. Tomek (28. Ondrejka) – Bučka, R. Filip, Drgoň, Brňák, Škadra, Biro, Cuník, A. Hruška – Melichárek, V. Nemec, S. Saliji – Šišovský, Lelkeš, J. Ručkay – M. Bartánus, Mišura, Lušňák – Haring, Holovič, Toman

Zvolen: M. Šimko – L. Pokovič, Juraško, Hraško, Pichnarčík, Ťavoda, J. Mucha, Pospíšil – Puliš, Brabenec, Michal Chovan – Škvaridlo, P. Zuzin, V. Baláž – Síkela, M. Jurík, Ľ. Zuzin – Čanky, Fekiač, Martin Ďaloga
Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Po dvoch víťazstvách vonku sme chceli konečne bodovať aj doma. Súhlasím, že sa hral od začiatku výborný hokej. Myslím si, že sme boli v prvej tretine aktívnejší, aj keď súper dal gól, no my sme dokázali otočiť na 2:1. Škoda tej časti v druhej tretine, kedy sme v priebehu siedmich minút dostali tri góly, čím sme sa trošku dostali pod deku. Súper hral v tomto momente lepšie ako my. Do tretieho dejstva sme išli minimálne s tým, že sme sa chceli dotiahnuť. Treba chalanom poďakovať za bojovnosť a nasadenie, čím sme dokázali, že vieme hrať hokej aj doma. Podarilo sa nám vyrovnať a som rád, že sa pri samostatných nájazdoch priklonilo šťastie na našu stranu. Ďakujem mužstvu, že sme zápas dokázali otočiť."
Viac sa o priebehu zápasu dočítate v nasledujúcom čísle Piešťanského týždňa.
Pozrite si fotogalériu zo stretnutia so Zvolenom.