Blog Petra Remiša: Prečo sa muži ženia?

  • Spravodajstvo
  • 17. októbra 2013, 11:10
  • Autor:

Ak vynecháme prípady keď sa „musia“, muži sa ženia hlavne preto, aby im mal kto žehliť košele. Bodka.

Je totiž vedecky dokázané, že muž je ten najnesamostatnejší tvor na zemi. Hoci ani jeho neobišla evolúcia. Dnes už dokáže uvariť párky, čaj alebo praženicu. Vie aj zapnúť práčku. Má malý problém zotrieť prach, ale na to sa neumiera.

No žiadny muž nevie žehliť. Teda okrem spisovateľa Roberta Fulghuma, ktorý sa tým chvastal v jednej knižke.

Muž môže stráviť pri žehlení večnosť, ale výsledkom je košeľa s vypáleným pôdorysom hladidla Electrolux, alebo pokrčená ako ksicht 100-ročného japonského dedka. Ak sa chce nahodiť do obleku, zostane bezradný.

Skôr či neskôr vhupne do manželstva.

Zato žene ide žehlenie jedna báseň. Je to jej vyššia forma meditácie, počas ktorej dokáže pozerať Panelák, uvariť večeru, aj obtelefonovať kamošky.

Bohužiaľ, pre muža nie je riešením ani nakupovanie stále nových, z výroby vyžehlených košieľ. Zvyčajne zabudne z chrbta vytiahnuť špendlíky a v spoločnosti vyzerá ako potomok Freddyho Kruegera.

V Amerike vraj už našli na to riešenie: košeľu, ktorá sa nemusí prať, ani žehliť. Ak je to pravda, pôjde o najväčšiu spoločenskú revolúciu od objavu antikoncepčnej pilulky. Konečne dosiahnu muži rovnoprávnosť.

Veľmi sa z toho teším, ale nechcem vidieť ten golier po dvoch týždňoch nosenia.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. mája 2024
Meniny má Bernard, zajtra Zina