Vrbovčania na lídra nestačili

• Šport / Futbal
  • 16. októbra 2013, 15:44
  • Autor:ps

V zápase 11. kola tretej ligy, skupina západ, cestovali futbalisti MFK Vrbové k vedúcemu mužstvu súťaže. Na ihrisku rezervy Slovana Bratislava hrali veľmi dobre a boli protihráčom viac než rovnocenným súperom. Poctivý výkon však na body nestačil, a keďže bol Slovan efektívnejší, zvíťazil 2:1.

V úvode stretnutia mal šancu otvoriť skóre kapitán hostí Tomáš Gažík, ale loptu z 11 metrov kopol len do brankára. V 18. min sa po nedorozumení v obrane hostí ujali domáci vedenia gólom Serra. Do konca polčasu mali hostia viac loptu v držaní, no vyrovnať sa im nepodarilo. Po zmene strán sa futbalisti MFK snažili streliť gól, čo sa im nakoniec podarilo. V 70. min po strele Loríka domáci brankár loptu vyrazil a nabiehajúci Labuda nemal problém vyrovnať na 1:1. Slovanisti v druhom polčase len trikrát zaútočili a práve v 88. min využili šancu na víťazný gól, ktorého autorom bol Kováč. Hosťom v bráne veľmi chýbal zranený Bartalos i stopér Poláček, ktorý je služobne v Anglicku. Zverenci trénera Martina Sedláčka boli po celý zápas rovnocenným súperom, ba môžeme povedať, že aj lepším. Futbal sa hrá na góly, tie dali dva domáci a zvíťazili 2:1.
Zostava MFK: Hipp – Štora, Hladík, Andrísek, Mišura, Kuťka, Labuda, T. Gažík, Sumer, Kováč, Jorík.