Vacuumschmelze v Hornej Strede zažila nápor návštevníkov

  • Spravodajstvo
  • 15. októbra 2013, 07:34
  • Autor:jk

Spoločnosť Vacuumschmelze sídliaca v Hornej Strede si užila poriadny nápor návštevníkov. V sobotu minulého týždňa sa jej brány otvorili pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov, v piatok 11. a v pondelok 14. októbra si priestory poobzeralo viac ako 600 žiakov a študentov.

Myšlienkou trojdňového podujatia firmy Vacuumschmelze bola propagácia technického vzdelania a profesného uplatnenia sa absolventov. Malí i veľkí návštevníci si poobzerali výrobné haly závodu v spoločnosti sprievodcov, ktorí boli pripravení zodpovedať všetky otázky.
„Nezamestnanosť celkovo nie je najnižšia;mnohí študenti sa hlásia na rôzne odbory všeobecného charakteru, ako je napr.marketingový alebo sociálny pracovník. Potom končia na úradoch práce a výrobné firmy majú problém získať serióznych a technicky vzdelaných zamestnancov. Takže aj z tohto dôvodu sme pozývali školy z regiónu na exkurziu,“ uviedla pre Piešťanský týždeň počas akcie Elena Uhlíková,prokuristka Vacuumschmelze.
Pre žiakov i študentov bola zabezpečená autobusová doprava, občerstvenie i darčeky. Pozvanie celkovo prijalo desať základných škôl z Piešťan, Nového Mesta nad Váhom, Podolia, Čachtíc, Pobedima a Hornej Stredy, tri stredné odborné školy z Piešťan a Nového Mesta nad Váhom a trnavská Materiálovo technická fakulta STU Bratislava.
Aktuality nielen z Piešťan, ale aj z celého regiónu sa dočítate v najnovšom Piešťanskom týždni – číslo 42.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda