„Havrani“ prehrali doma s Duklou 1:2

• 13. októbra 2013, 22:00

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany hostili v 11. kole Tipsport extraligy na svojom ľade Duklu Trenčín. V malom považskom derby sa hral vyrovnaný hokej, Piešťanci však prehrávali po prvej tretine 0:1. Druhé dejstvo bolo opäť, hostia ešte zvýšili náskok na 2:0, no Mišurovi sa podarilo zachrániť iskierku nádeje pre tretiu periódu. V nej sa však už skóre nemenilo a „vojaci“ z Dukly Trenčín tak zobrali z Piešťan všetky tri body.

ŠHK 37 Piešťany – Dukla Trenčín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 34. Mišura (M. Bartánus, Lušňák) – 17. Komínek (Rastislav Pavlikovský, R. Lintner), 32. Kútny (O. Rusnák, E. Bagin)

Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Bundil – Kacej, M. Orolin, 1805 divákov

Piešťany: T. Tomek – Bučka, R. Filip, A. Drgoň, Brňák, Škadra, Biro, A. Hruška – S. Saliji, Melichárek, J. Románek – J. Ručkay, Lelkeš, V. Nemec – M. Bartánus, Mišura, Lušňák – Haring, Holovič, Toman – Šišovský

Trenčín: J. Lašák – R. Lintner, M. Nemčík, Čerešňák, Novajovský, Pozník, Hatala, E. Bagin, Marek Kalus – Komínek, Rastislav Pavlikovský, Mikula – Kútny, O. Rusnák, T. Klíma – Michal Hlinka, Nemček, L. Klíma – Vaculin, Broska, D. Hudec
Milan Klement (tréner Piešťan): "Prvý gól, ktorý sme inkasovali, bol zbytočný, druhý padol v presilovke. Za úvodné dve tretiny však nemôžem hráčom vytknúť nič okrem toho, že puk nedotlačili do bránky. Tretiu tretinu odohral Trenčín veľmi rozumne, nikam sa neponáhľal, vyhadzoval puky z tretiny. V závere sme podľahli panike a neboli sme schopní sa počas dlhej presilovky dostať do útočného pásma."
Viac sa o priebehu zápasu dočítate v budúcom čísle Piešťanského týždňa.