V sobotu bude pochod za zdravé potraviny

  • Spravodajstvo
  • 10. októbra 2013, 20:38
  • Autor:vd

AKTUALIZOVANÉ – Aj Piešťany sa zapoja do celosvetového boja za zdravé potraviny. Už v túto sobotu sa na Námestí slobody od 11.00 h začne verejné zhromaždenie zamerané proti geneticky modifikovaným organizmom a celosvetovému monopolnému pôsobeniu spoločnsoti Monsanto, ktorá má svoje centrum už aj na Slovensku v blízkych Borovciach.

Podujatie sa koná pri príležitosti Svetového dňa potravín a celosvetového Pochodu proti spoločnosti Monsanto.
Vo viac ako 500 mestách po celom svete vyjadria ľudia týmto pochodom svoje právo na čisté, zdravé a bezpečné jedlo. Jedlo ktoré nebolo vyrobené korporáciami bažiacimi po zisku ale s láskou vypestované farmármi. Slovensko podporí túto akciu hneď dva krát: Pochod sa bude konať simultánne v Piešťanoch aj v Bratislave.
 Piešťanských aktivistov k tejto akcii zmobilizovalo objavenie testovacích polí spoločnosti Monsanto v blízkej dedine Borovce, v ktorej sa pestujú aj geneticky modifikované organizmy (GMO). Zastrešujúcu Iniciatívu PREČ s GMO: Cesta Budúcnosti rozbehlo na konci augusta r. 2013 niekoľko spriatelených občianskych združení i jednotlivcov. Konanie členov iniciatívy motivuje právo všetkých ľudí mať prístup k zdravým potravinám a pravdivým informáciám. PREČ s GMO je rázny postoj a vyjadrenie nesúhlasu so zavádzaním GMO do životného prostredia Slovenska. Zároveň sa v rámci Cesty Budúcnosti snažia poukázať na ekologické a trvalo udržateľné spôsoby produkcie potravín.

Verejné podujatie bude trvať od 11.00 do 14.00.
Počas neho sa môžete bliž­šie zoznámiť s témou GMO, potravinovej suverenity, či vplyvu potravín na telo i dušu človeka. Nebude chýbať ochutnávka BIO potravín a predstavenie možností, ako a prečo podporiť lokálnych producentov potravín. Hudobný sprievod v podaní DJ TAGERA ozvláštni vystúpenie zaujímavých rečníkov aj tanečníkov.
Dôležitým bodom programu, bude predstavenie Petície za zdravé potraviny a Slovensko bez geneticky modifikovaných organizmov.

Udalosť vyvrcholí o 13:00 sprievodom cez mesto.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 30. mája. Tento deň je Medzinárodný deň sklerózy multiplex. Meniny má Ferdinand.
  • 29.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 29. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom príslušníkov mierových misií OSN a Európskym dňom susedov. Meniny má…
  • 28.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 28. mája. Tento deň je Dňom Amnesty International, Medzinárodným dňom akcií pre zdravie žien. Meniny má Viliam.
  • 27.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 30. mája 2023
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand