„Havrani“ zdolali Nitru po samostatných nájazdoch

• 4. októbra 2013, 23:37

Piešťanskí hokejisti sa postavili v piatkovom zápase na svojom ľade proti Nitre. Obe mužstvá stále hľadajú formu z minulej sezóny a jeden z tímov mohla výhra nakopnúť k lepším výsledkom. Zápas sa skončil po základnej hracej dobe 2:2, prišlo na rad predĺženie, no nakoniec sa muselo rozhodnúť až v samostatných nájazdoch. V nich boli úspešnejší „havrani“, keď premenili dva nájazdy, zatiaľ čo Nitra nevyzrela na Tomeka ani raz. Piešťany tak vyhrali 3:2 po samostatných nájazdoch. Zápas ponúkol zaujímavú konfrontáciu bratov Ručkayovcov, ktorí prvý krát v živote nastúpili proti sebe. Z víťazstva sa však tešil Jakub. „Havrani odohrajú ďalší zápas v nedeľu v Martine.

ŠHK37 Piešťany – HK Nitra 3:2sn

(0:0,1:1,1:1)(0:0 2:0)

Góly:

24:15 Konig Peter (Tománek Roman, Stumpel Jozef)

33:43 Saliji Samir (Melichárek Tibor, Biro Marek)

Obrancovia:

Filip Richard, Bučka Tomáš, Drgoň Adam, Brňák Tomáš, Biro Marek, Škadra Martin, Hruška Antonín

Útočníci:

Románek Ján, Melichárek Tibor, Saliji Samir – Bartánus Marek, Nemec Vladimír, Ručkay Jakub – Lelkeš Richard, Holovič Marcel, Lušňák Patrik – Haring Jozef, Mišura Matej, Toman Michal – Šišovský Peter

Zostava HK Nitra:

Brankár:

Kristan Róbert

Obrancovia:

Nádašdi Tomáš, Milo Dušan, Ordzovenský Peter, Konig Peter, Bača Martin, Rais Matúš, Ďurkech Juraj, Piačka Edmund

Útočníci:

Kováčik Miroslav, Chrenko Tomáš, Novák Lukáš, Tománek Roman, Stumpel Jozef, Ručkay Henrich, Bajtek Filip, Hamrák Matej, Segľa Martin, Štumpf Daniel, Kmeč Andrej, Pupák Miroslav

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Ťažko sa mi zápas hodnotí, pretože Nitra bola dve tretiny aktívnejším mužstvom ako my. My sme dve tretiny akoby neboli na ľade a môžeme vďačiť iba brankárovi Tomekovi, že bol stav 1:1 po dvoch tretinách. Neviem čím to bolo, možno prehrou v troch predchádzajúcich zápasoch doma, čo nám zväzovalo ruky. Dnes to bol počas prvých dvoch tretín asi najhorší výkon. V tretej tretine sme dostali gól na 2:1, ale potom šťastným gólom Ručkay vyrovnal na 2:2 a tých 10 minút v tretej tretine už to nejako vyzeralo. Nájazdy boli vabank, ale nevyhral dnes lepší ale šťastnejší, lebo naozaj Nitra hrala lepšie ako my."
Viac sa o priebehu zápasu dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.