Obnova miestnych komunikácií sa začala na A. Hlinku

  • Spravodajstvo
  • 2. októbra 2013, 14:42
  • Autor:ip

Vodiči, cyklisti, ale aj chodci sa od pondelku budú musieť obrniť trpezlivosťou. V Piešťanoch sa začala veľká rekonštrukcia ciest. Prvú odštartujú opravu Ulice A. Hlinku, a to od Sasinkovej po križovatku pri obchodnom dome Kocka. V prvej etape prác budú nasledovať ešte Dlhá ulica a D. Tatarku. Tie dodávateľ opraví po celej dĺžke.

„Mestské zastupiteľstvo po zime v tomto roku prijalo základnú úlohu, aby sa zabezpečila rozsiahlejšia obnova ciest v meste. Rozhodli, že sa na tieto činnosti využijú úverové zdroje. Opraviť sa mali najfrekventovanejšie komunikácie v meste,“ povedala pre Piešťanský týždeň vedúca odboru správy Eva Pobjecká.
Od toho momentu radnica začala s prípravou projektovej dokumentácie a tiež verejného obstarávania na dodávateľa prác. Podľa E. Pobjeckej proces na čas zabrzdila novela zákona o verejnom obstarávaní, no aj tak s opravami nechceli začať skôr ako po konci letnej sezóny.
Prezradila, že v súčasnej dobe má mestský úrad uzatvorené súťaže na dve etapy opráv komunikácií. Prvú rekonštrukciu bude mať na starosti spoločnosť Cesty Nitra.
Radnica už pozná aj časový harmonogram prác. Dvojprúdovka pri OD Prior začne dostávať novú tvár od pondelka 30. septembra a asfaltový koberec má dodávateľ položiť do 15. októbra. Všetko však bude závisieť od počasia.
Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.
 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard