Čajky prehrali s PEAC Pécs 61:76

• Šport / Basketbal
  • 2. októbra 2013, 22:18
  • Autor:M. Drgoň

Piešťanské basketbalistky odohrali v stredu podvečer svoj prvý domáci zápas a v druhom kole MEL Ligy privítali na svojej palubovke maďarský PEAC Pécs. Domácim hráčkam absolútne nevyšiel úvod stretnutia a hostky získali pohodlný náskok 2:16. Po zranení Stehlíkovej (opäť nastúpila až v druhom polčase) si hostky náskok udržiavali, ba na začiatku tretej štvrtiny išli do vedenia 25:50. V záverečnej štvrtine Čajky bojovali, znížili na 55:69, ale dobre hrajúce hostky zvrat nepripustili. Čajky tak nakoniec podľahli maďarským protihráčkam 61:76.

Piešťanské Čajky – Peac Pecs 61:76

(16:23, 29:43, 47:57)

Zostava/body:
Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 10, Páleníková 14, Fabianová 14, Stehlíková 10, Bartoňová 8 (Zentková, Pilátová 3, Dudášová 2). Tréner: M. Pospíšil.

Peac Pécs: Furesz 2, Reid 17, Horvath 8, Nagy-Bujdoso 6, Williams 23 (Kiss, Orozovič 6, Nagy, Jovanovič 8, Pap 6). Tréner: Z. Djokič.

TH: 17/14 – 16/11. FAULY: 21 – 24, TROJKY: 7 – 3, 150 divákov.
Rozhodovali: Gabara, Pipíška, Szibilla
Viac sa o priebehu zápasu dočítate v budúcom čísle Piešťanského týždňa.