Hokejisti vyhrali v Košiciach 3:2

  • Hokej / Šport
  • 1. októbra 2013, 20:41
  • Autor:

V utorkovom siedmom kole Tipsport extraligy cestovali hokejisti ŠHK 37 Piešťany na východ, kde si zmerali sily s vicemajstom z Košíc. „Havrani“ v poslednom vonkajšom zápase vyhrali nad Zvolenom a tri body si z ihriska súpera odvážajú aj tentokrát. Piešťanci položili základ úspechu v prvej tretine, ktorú vyhrali 1:0 gólom Salijiho. Druhá perióda skončila 2:2, keď sa za ŠHK 37 presadili Melichárek a Bartánus. Košice sa síce pokúšali vyrovnať, no Tomek svoje mužstvo podržal. Piešťany tak potvrdili, že sa im lepšie darí vonku. V piatok si výhru budú môcť zopakovať, keď na domácom ľade privítajú Nitru.

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:1, 2:2, 0:0) 

Góly: 27. Pašek (R. Jenčík, Kolba), 29. L. Nagy – 7. S. Saliji (J. Románek, Melichárek), 30. M. Bartánus (J. Ručkay, V. Nemec), 32. Melichárek (R. Filip) 

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: J. Konc – M. Korba, Sčensný, 3031 divákov 

Zostavy: 

Košice: Hylák – Cebák, Štrbák, Kolba, Šeda, Martin Chovan, Macejko, od. 34. min Matis – Svatoš, Marek Slovák, L. Nagy – Bicek, T. Marcinko, Sojčík – Spilar, Pašek, R. Jenčík – Hrnka, P. Bartoš, R. Konečný 

Piešťany: T. Tomek – Bučka, R. Filip, Brňák, Valábik, Škadra, Biro, A. Hruška – S. Saliji, Melichárek, J. Románek – J. Ručkay, V. Nemec, M. Bartánus – Lušňák, Holovič, Lelkeš – Haring, Mišura, Toman 
Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Napriek tomu, že nemáme ideálny vstup do sezóny, sme do Košíc neprišli v porazeneckej nálade. Na chalanoch bolo vidieť, že chcú uhrať dobrý výsledok. Dali sme si pozor na prvú tretinu. To, čo sme si povedali, hráči splnili. Navyše sa nám podarilo dať gól, čo nás naštartovalo. V druhej tretine sme spravili dve zbytočné chyby, ale podarilo sa nám vyrovnať, čo nás znova nakoplo. V tretej tretine mali síce Košice tlak, ale zodpovednou hrou smerom dozadu a bojovnosťou sme napokon zápas uhrali v náš prospech."
Viac sa o priebehu zápasu dočítate v budúcom čísle Piešťanského týždňa. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava