R. Vančo na majstrovstvách obhájil skifárske tituly

  • Veslovanie / Šport
  • 30. septembra 2013, 10:26
  • Autor:sita/red(i)

Na nedeľňajších majstrovstvách Slovenska v „šprintoch“ v Bratislave, ktoré ukončili tohtoročnú domácu veslársku sezónu, sa darilo predovšetkým Richardovi Vančovi. Člen Slávie STU Bratislava si na Zlatých pieskoch vybojoval dva národné tituly.

V disciplíne skif mužov R. Vančo obhájil na 700 m dlhej trati svoje minuloročné prvenstvo časom 2:11,01 min a odniesol si Cenu Viliama Procházku. Takisto ako vlani bol druhý jeho oddielový kolega Peter Legény a tretí tentoraz jeho brat Matúš Vančo zo Sĺňavy Piešťany. 
Devätnásťročný Richard Vančo sa presadil aj v mužskom dvojskife. Spolu so svojím súrodencom Matúšom Vančom opäť predstihli všetkých konkurentov a ako víťazní obhajcovia získali Cenu olympijských víťazov Pavla Schmidta a Václava Kozáka. 

Tretie prvenstvo už R. Vančo nepridal, keďže spolu s M. Vančom, Andrém Rédrom a Petrom Legényom sa v pretekoch párových štvorveslíc umiestnil na 2. mieste za víťazným kvartetom SVK Bratislava v zložení Juraj Zlacký, Filip Holzer, Stanislav Gajdošík, Peter Zelinka. 
Preteky osemveslíc, ktoré boli zároveň aj 46. ročníkom Memoriálu Ctibora Reiskupa, zakladateľa veslárskeho oddielu Slávia STU, vyhrala posádka Slávie STU Bratislava pred loďou SVK Bratislava. 

V súťaži štvorveslíc bez kormidelníka, ktorá bola zároveň 7. ročníkom Memoriálu Jozefa Baču, si triumf vybojovali veslári VK Šintava Peter Baranay, Ľuboš Podstupka, Marek Režnák a Peter Lejko. V ženskom skife sa majsterkou SR stala Barbora Sagová z SVK Bratislava, medzi juniormi nenašiel premožiteľa jej oddielový kolega Peter Zelinka. 
Najúspešnejším účastníkom M-SR 2013 v kategórii dospelých bol Richard Vančo s dvoma titulmi (skif, dvojskif) a jedným striebrom (párová štvorveslica).
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. mája 2024
Meniny má Ela, zajtra Urban