Víkendové podujatia v Bratislave uzavrú domácu sezónu

  • Veslovanie / Šport
  • 27. septembra 2013, 10:13
  • Autor:sita/red(i)

Posledný septembrový víkend bude v Bratislave patriť dvom významným veslárskym podujatiam. Najskôr v sobotu 28. septembra so začiatkom o 15.00 h sa na Dunaji uskutoční 19. ročník pretekov osemveslíc Devín – Bratislava. V nedeľu 29. septembra dá bodku za domácou súťažnou sezónou národný šampionát.

Takisto ako vlani sa majstrovstvá Slovenska bez zahraničnej účasti uskutočnia na Zlatých pieskoch. O tituly bude na "šprintérskej" 800 m dlhej trati bojovať necelá stovka veslárov. 
"Chceme urobiť preteky atraktívnejšie, motivovať a prilákať nové talenty, preto sme namiesto klasickej dvojkilometrovej zvolili kratšiu trať, ktorá je prijateľnejšia pre širší okruh pretekárov. Podobné skúsenosti s tým majú aj v iných krajinách," uviedol pre agentúru SITA predseda a zároveň generálny sekretár Slovenského veslárskeho zväzu (SVZ) Alexander Dénes, podľa ktorého slov by z domácej špičky nemal na M-SR 2013 chýbať nikto. 

Zaujímavé súboje sľubuje skif mužov, kde budú chcieť obhajcu prvenstva Richarda Vanča (VK Sĺňava Piešťany) pripraviť o titul ďalší elitní skifári Lukáš Babač (Sĺňava Piešťany) a André Rédr (Slávia STU Bratislava), ktorí lanský šampionát vynechali pre chorobu. R. Vančo minulý rok triumfoval v troch disciplínach, okrem skifu aj v dvojskife a štvorveslici bez kormidelníka. Tentoraz sa predstaví aj v párovej štvorveslici po boku brata Matúša Vanča, Andrého Rédra a Petra Legénya. 

Víťaz mužského skifu získa Cenu Viliama Procházku. V dvojskife mužov pôjde okrem medailí aj o Cenu olympijských víťazov Pavla Schmidta a Václava Kozáka. Preteky osemveslíc budú zároveň 46. ročníkom Memoriálu Ctibora Reiskupa, zakladateľa veslárskeho oddielu Slávia STU. Súťaž štvorveslíc bez kormidelníka aj 7. ročníkom Memoriálu Jozefa Baču. Na bratislavských Zlatých pieskoch sa v nedeľu 29. 9. začne súťažiť o 10.00 h. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. mája 2024
Meniny má Ela, zajtra Urban