„Havrani“ vybojovali tri body vo Zvolene

• 27. septembra 2013, 21:14
  • Autor:sita/th

V piatom kole Tipsport extraligy cestovali hokejisti ŠHK 37 Piešťany do Zvolena. Piešťancom sa posledné zápasy nedarilo a práve na ľade semifinálového rivala z minulej sezóny si mohli napraviť chuť. Aj sa tak stalo. „Havrani“ zabojovali a zo Zvolena si odvážajú tri body za výhru 2:1. Oba góly strelili hostia v druhej tretine zásluhou Salijiho a Bartánusa. V nedeľu odohrajú na domácom ľade Easton arény zápas proti Popradu.

HKM Zvolen – ŠHK 37 Piešťany 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 20. Juraško (Puliš, Brabenec) – 33. S. Saliji (Melichárek, R. Filip), 35. M. Bartánus (Valábik)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bogdaň, M. Korba, 1071 divákov

Zvolen: M. Šimko – L. Pokovič, Juraško, Hraško, J. Hertl, Ťavoda, J. Mucha – Puliš, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, Huňady, V. Baláž – Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela – Čanky, Urgas, Martin Ďaloga

Piešťany: T. Tomek – A. Drgoň, R. Filip, Bučka, Valábik, Škadra, Biro, A. Hruška, Brňák – S. Saliji, Melichárek, J. Románek – J. Ručkay, V. Nemec, M. Bartánus – Lelkeš, Holovič, Lušňák – Toman, Mišura, Haring

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Prišli sme do Zvolena bodovať, nemohli sme si dovoliť zaváhať. Od toho sa odvíjala aj prvá tretina, ktorá bola vyrovnaná, bohužiaľ, dve sekundy pred prestávkou sme inkasovali, keď sme neustáli oslabenie o dvoch hráčov. Tento nešťastný gól nás však nakopol a v druhej tretine, kde sme boli aktívnejší. Podarilo sa nám otočiť skóre, navyše sme nastrelili aj tri žŕdky. Do tretej tretiny sme išli s tým, aby sme tento stav čo najdlhšie udržali a napokon sme bojovnosťou vydreli víťazstvo. Chalanom patrí vďaka a verím, že nás to nakopne do ďalších zápasov."

Viac sa o priebehu zápasu dočítate v nasledujúcom čísle Piešťanského týždňa.