Obnova trnavskej pešej zóny bude drahšia

  • Spravodajstvo
  • 23. septembra 2013, 08:24
  • Autor:sita/red(i)

Cena za obnovu pešej zóny v Trnave bude vyššia, ako vzišla z verejnej súťaže. V súťaži zvíťazilo konzorcium firiem vedené spoločnosťou OHL ŽS z Brna s cenou takmer dva milióny eur, radnica už ráta so zvýšením ceny o stotisíc eur. Vyplýva to z aktualizácie rozpočtu mesta, o ktorej bude rokovať mestské zastupiteľstvo v utorok.

Podľa hovorcu radnice Pavla Tomašoviča by mala byť táto čiastka použitá na práce navyše, s ktorými pôvodný projekt nerátal. Stavbári museli riešiť prepadnuté podložie, ktoré sa objavilo po odstránení asfaltu z pešej zóny pri budove Divadla Jána Palárika, pri radnici a na ďalších miestach. Časť peňazí má ísť aj na stromy, ktorých bude napokon viac ako rátal pôvodný projekt. 
Kompletná obnova pešej zóny v Trnave sa začala v apríli tohto roku, podľa zmluvy s dodávateľom má byť hotová v máji budúceho roku. O zákazku malo záujem dvanásť stavebných firiem, získalo ju konzorcium vedené spoločnosťou OHL ŽS z Brna s cenou 1,97 milióna eur, čo je o 40 percent menej, ako bol rozpočet podľa projektovej dokumentácie.
Projekt ráta s kompletnou výmenou povrchov ulice, mobiliáru, ale aj s výmenou zelene, vrátane všetkých stromov. Pešia zóna bude po dĺžke rozdelená na tri pruhy, jej dominantou má byť voda v dvoch okrasných fontánach. Práce na rekonštrukcii pešej zóny sú rozdelené na štyri etapy, prvá je už hotová, stavbári pracujú momentálne na druhej etape.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda