Hokejisti ŠHK 37 podľahli doma Žiline

• Hokej / Šport
  • 20. septembra 2013, 21:10
  • Autor:th/pj

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany odohrali v piatok podvečer ďalší extraligový zápas, keď na domácom ľade Easton arény privítali MŠHK Žilina. Po dvoch tretinách „havrani“ prehrávali 0:1, no najviac gólov padlo v poslednej tretine. Žilina už viedla 2:0, keď sa podarilo šťastným gólom znížiť Holovičovi. Hostia však Piešťancom vyrovnať nedovolili, naopak, pridali ešte dva góly a za výhru 4:1 si zaslúžene odviezli tri body. Zápas však bol podpriemerný, v komornej atmosfére sa „havranom“ príliš nedarilo a stále hľadajú svoju formu z minulej sezóny. V nedeľnom kole budú hrať opäť doma, keď privítajú o 17:30 Skalicu.

ŠHK 37 Piešťany – MsHK DOXXbet Žilina 1:4

(0:0,0:1,1:3)

Góly:

33:16 Varga Tibor (Buc Dávid, Šterbák Marcel)

51:00 Buc Dávid (Varga Tibor)

53:28 Holovič Marcel

55:26 Dlouhý Ján (Linet Jakub, Jarab Patrik)

58:38 Buc Dávid (Varga Tibor)

Divákov: 1251

Zostava ŠHK 37 Piešťany:

Brankár:

Tomek Tomáš

Obrancovia:

Drgoň Adam, Valábik Boris, Brňák Tomáš, Filip Richard, Biro Marek, Škadra Martin, Hruška Antonín, Cuník Matej

Útočníci:

Saliji Samir, Melichárek Tibor, Šišovský Peter – Bartánus Marek, Nemec Vladimír, Ručkay Jakub – Lušňák Patrik, Holovič Marcel, Stupka Václav – Haring Jozef, Mišura Matej, Románek Ján

Zostava MsHK DOXXbet Žilina:

Brankár: Laco Marek

Obrancovia:

Ostrčil Radim, Bajaník Dávid, Rúfus Igor, Šterbák Marcel, Dlouhý Jan, Leško Martin, Hriňa Slavomír, Zicho Patrik

Útočníci:

Dornič Ivan, Kalla Jaroslav, Novák Filip, Varga Tibor, Klouda Peter, Buc David, Jarab Patrik, Linet Jakub, Drevenák Milan, Lipovský Adrián, Valášek Matej, Kropáč Radoslav
Milan Klement (tréner Piešťan): "Prvá tretina bola z našej strany dobrá, ale len pre oko diváka, bez žiadneho gólu. V druhej tretine sme boli aktívnejší v hre, trochu sa to otvorilo a bolo viac priestoru. Vyzeralo to, že začíname hrať našu hru, dostali sme však gól na 0:1. Poslednú tretinu ovplyvnilo zbytočné vylúčenie Ručkaya a zlá prihrávka od Brňáka, čím sme výrazne pomohli súperovi. Bez strieľania gólov sa vyhrávať nedá."
Viac sa o priebehu zápasu dočítate v budúcom čísle Piešťanského týždňa.