Dožinky na tekvicovom dvore v Krakovanoch

  • Spravodajstvo
  • 20. septembra 2013, 08:11
  • Autor:vd

O tom, aké krásy a záhady skrýva dedinská záhrada, sa mohli presvedčiť návštevníci desiateho ročníka Slávností jesene v Krakovanoch. Okolie kultúrneho domu sa počas uplynulého víkendu premenilo na malý floristický zázrak v podobe Dožiniek na tekvicovom dvore.

Podujatie, ktoré trvalo od 14. do 16. septembra, pripravili členovia Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža v spolupráci s Obcou Krakovany. Do aranžovania sa pustili celé rodiny. Aj takto si pripomenuli 900. výročie prvej písomnej zmienky o obci. Kým na vedľajšom priestranstve varili gulášmajstri kotlíkový pokrm a ženičky sa v kuchyni zvŕtali okolo krakovianskeho prdkáču, po ktorom chutí nielen pivo, víno, ale aj burčiak, ľudia obdivovali na výstave celý rad originálnych aranžmánov. Boli tu malé i veľké tekvicové rodinky, zvieratká aj gazda, čo kontroluje sliepky, koľko vajec mu v ten deň nanosili do hniezda.
O tejto téme sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. 
Pozrite si fotogalériu.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda