„Havrani“ zvíťazili po predĺžení nad Banskou Bystricou

• 15. septembra 2013, 21:07
  • Autor:T. Horký / P. Jurák

Hokejová Tipsport extraliga dnes odštartovala kompletným prvým kolom. Hokejisti ŠHK 37 Piešťany už mali za sebou prvý rozohrievací zápas s „dvadsiatkou“ a nedeľnom zápase privítali na ľade Easton arény Banskú Bystricu. Hostia vstúpili do zápasu aktívnejšie a v prve tretine „havranov“ prevýšlili a vyhrali ju 2:0. Piešťanskí hokejisti sa však vschopili, zvýšili aktivitu a na ľade mali prevahu. To im prinieslo aj zaslúžené vyrovnanie zásluhou Salijiho a Nemca. Zápas sa tak v základnej hracej dobe skončil nerozhodne a na rad prišlo predĺženie. V ňom boli nakoniec úspešnejší „havrani“ keď zásluhou Valábika rozhodli ešte pred samostatnými nájazdami. ŠHK 37 Piešťany tak porazil Banskú Bystricu 3:2 po predĺžení. V zápase sa však domácim zranil Martin Chylo, ktorý zo stretnutia odstúpil kvôli zranenému ramenu a podstúpi vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

ŠHK37 Piešťany – HC 05 Ban. Bystrica 3:2pp
(0:2,1:0,1:0)(1:0 )

Góly:
02:51 Kafka Petr (Hudec Michal, Bambúch Lukáš)
13:35 Zigo Tomáš
27:38 Saliji Samir (Melichárek Tibor, Valábik Boris)
45:15 Nemec Vladiír (Valábik Boris, Saliji Samir)
63:02 Valábik Boris (Stupka Václav)

Divákov: 1556

Zostava ŠHK 37 Piešťany:
Brankár:
Tomek Tomáš
Obrancovia:
Drgoň Adam, Valábik Boris, Brňák Tomáš, Filip Richard, Biro Marek, Škadra Martin, Bučka Tomáš, Cuník Matej
Útočníci:
Saliji Samir, Nemec Vladimír, Melichárek Tibor – Bartánus Marek, Románek Ján, Ručkay Jakub – Holovič Marcel, Lušňák Patrik, Stupka Václav – Šišovský Peter, Toman Michal, Chylo Martin