Mládežnícky parlament hľadá v meste novú krv

  • Spravodajstvo
  • 13. septembra 2013, 07:57
  • Autor:ip

V polovici roku 2011 vznikol v Piešťanoch mládežnícky parlament. Ten v posledných mesiacoch nevykazoval takmer žiadnu činnosť. Preto štafetu po pôvodných zakladateľoch v súčasnosti prebrali miestni študenti, ktorí majú v pláne presadzovanie záujmov mladých či organizovanie spoločenských, kultúrnych a športových podujatí.

Zakladateľom parlamentu bol poslanec mestského zastupiteľstva za stranu Smer-SD Michal Hynek. Ku kroku prenechať fungovanie tejto organizácie mladším kolegom uviedol: „Mládežnícky parlament nebol v poslednom období vôbec funkčný, a to hlavne preto, že väčšina členov študuje a pracuje mimo Piešťan. Organizáciu by mali tvoriť mladí, ktorí pôsobia v meste, teda hlavne stredoškoláci. V tejto vekovej kategórii nepoznám veľa ľudí ani s nimi často neprichádzam do kontaktu, preto sa žiadalo niekoho, kto je im blízko.“
Jedným z takýchto ľudí, ktorí zobrali vedenie parlamentu do rúk, je študent Filip Šiška. Ten k obnove fungovania parlamentu povedal: „V súčasnosti nám ide hlavne o to, aby sme organizáciu dali opäť do pohybu, teda začali s náborom nových členov. Keďže ide o jej prestavbu, nie je možné určiť konečný počet členov. Ochotu zapojiť sa zatiaľ preukázalo približne desať mladých. Členmi môžu byť občania Slovenskej republiky, ideálne vo veku od 15 do 26 rokov, ktorí študujú, pracujú a žijú v okrese Piešťany.“

Ďalšie podrobnosti o fungovaní mládežníckeho parlamentu v novom zložení sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda