Veslárski veteráni na MS v Taliansku

• Veslovanie / Šport
  • 12. septembra 2013, 11:35
  • Autor:red

Uplynulý týždeň sa na talianskom Lago di Varese konali majstrovstvá sveta vo veslovaní veteránov. V dňoch 5. – 8. septembra sa na jazere zišli tisícky pretekárov a priaznivcov tohto športu. Slovensko zastupoval ako jediný zástupca Veslársky klub Sĺňava Piešťany.

Medzi ostrieľaných účastníkov svetovej regaty patrí piešťanská veteránska osma. Svoj štvrtý štart na masters regate absolvovala v zložení Kuhajda, Rusnák, Vičan, Mičutka, Drlička, Škulec, Jurga, Klčo a kormidelníčka Jurgová. V silnej konkurencii, prevažne nemeckých posádok, dokázala predbehnúť domácu taliansku posádku a s časom 3:11:43 prišla do cieľa na 7. mieste.

„Párovku“ veteránov reprezentovali Kuhajda, Vičan, Jurga a Drlička. Celkovo sa umiestnili na 5. mieste s časom 3:16:95.

Skvelú jazdu v kategórii ženských skifov s časom 4:22:75 predviedla Adriana Piknová keď v závere predbehla dve konkurentky a skončila na peknom 5. mieste.

Posledné želiezko v ohni na medailové umiestnenie predstavovali piešťanskí veslári Strečanský a Sloboda, ktorí sa súťažili v kategórii dvojskifov. Skončili na vynikajúcom druhom mieste, keď sa umiestnili medzi domácimi talianskymi posádkami priamo z Varese s časom 3:20:00.

Všetci veslári z Piešťan boli s výsledkami z regaty a priebehom podujatia veľmi spokojní.