Pastva pre oči, dušu i žalúdok

  • Kultúra a spoločnosť
  • 6. septembra 2013, 14:23
  • Autor:jk

Slávnosti jesene v Krakovanoch sa už chystajú na svoj jubilejný desiaty ročník. Podobne ako tie predošlé sa ponesie v znamení priateľskej atmosféry a dobrej nálady.

Podujatie je originálnou výstavou plodov jesene. „Vzniklo tak, že sme chceli zapojiť členov Červeného kríža aj do iných aktivít, než je darovanie krvi,“ zaspomínala na počiatky slávností predsedníčka miestneho Slovenského Červeného kríža a duša celého podujatia v jednej osobe Elena Krestová. Ich idea je tiež rozkošatená o snahu vzájomného poznávania sa ľudí z mikroregiónu. Potvrdením toho, že sa táto myšlienka podarí napĺňať, je každoročne značný záujem o podujatie.
Nie inak to bolo na posledných jesenných slávnostiach. Záhrada kultúrneho domu – tekvicový dvor – sa zaplnila nielen množstvom jabĺk či hrušiek rôznych odrôd, kompótov, džemov, likérov, sirupov, ale predovšetkým tekvicami všetkých podôb. Organizátori pripravili pastvu nielen pre oči, na svoje si prišla duša i žalúdok. Víkendové podujatie sprevádzali folklórne súbory, kapely a po guláši, ktorý varilo deväť súťažných družstiev, nezostalo ani stopy.

„Bez členov Červeného kríža by som slávnosti ani nerobila. Podieľa sa na nich štyridsať dobrovoľníkov, ktorí sa tri dni nezastavia. V tom je tá humanita a ľudskosť,“ povedala nám E. Krestová.
Tento rok budú slávnosti opäť bohaté na program. Dozvedeli sme sa, že tentoraz ich možno oživí jubilejná číslica desať, zhotovená – ako inak – z tekvíc. Uskutočnia sa v dňoch 13. až 16. septembra.
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard