Na Lido pribudnú ďalšie lavičky i pingpongový stôl

  • Spravodajstvo
  • 26. augusta 2013, 15:14
  • Autor:ip

Piešťanské Lido postupne ožíva. Občianske združenie Pro Civitate si dalo za úlohu ešte viac zlepšiť jeho prostredie. Piešťanský týždeň sa zhováral s členom Pro Civitate Jozefom Malíkom.

Aké vybavenie pribudlo na Lide? Odolal zatiaľ nový mobiliár vandalom?
Doteraz sme na Lido umiestnili viac ako 10 drevených lavičiek a štyri odpadové koše. Žiaľ zmizli asi dve lavičky a tri koše je potrebné opraviť, nakoľko sa nedokázali „ubrániť“ vandalom. Najväčším problémom však ostávajú odpadky, ktoré ľudia pravidelne nechávajú voľne pohodené, po svojej grilovačke. Je až nepochopiteľné, aký obrovský neporiadok dokážu narobiť niektorí ľudia. Keďže nejde o mestský pozemok, priebežné čistenie zabezpečovali vo svojom voľnom čase členovia OZ Pro Civitate. Bolo by ideálne, keby samotní ľudia konečne pochopili, že keď si niekam prinesieme jedlo alebo nápoje, prázdne obaly môžeme odniesť a vyhodiť ich napríklad doma do kontajnera. Ďalším problémom začali byť aj rybári, ktorí svojimi autami jazdia až na samotný cíp ostrova.
Koľko financií z dotácie od organizácie Ekopolis ste zatiaľ na Lide preinvestovali?
V súčasnosti bolo na Lide preinvestovaných približne 3500 eur zo získaných 4000 eur. Najväčšou investíciou, ktorú sa podarilo zrealizovať, bolo osadenie drevených schodov. Tie sú na rovnakom mieste, kde sa kedysi nachádzalo kovové schodisko. Vzhľadom na zvýšený počet návštevníkov na Lide, bolo potrebné odborne ošetriť stromy nachádzajúce sa na brehoch a orezať konáre, ktoré presahovali až nad val. Vzhľadom na vek stromov a ich zdravotný stav totiž hrozilo, že počas väčšieho vetra, mohli suché konáre spadnúť na zem a niekoho zraniť. Značný obnos prostriedkov bol tiež použitý na nákup materiálu – guľatiny, z ktorej sme vyrobili lavičky. Taktiež sme zakúpili pingpongový stôl.
Celý rozhovor sa dočítate v najnovšom vydaní Piešťanského týždňa, ktoré nájdete už oddnes na pultoch svojich predajcov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda