Čachtice to dnes roztočili po báthoryovsky

  • Spravodajstvo
  • 17. augusta 2013, 22:38
  • Autor:Viera Dusíková

Jazvečí i poľovnícky guláš, medovina, čapované pivo ale aj stánky remeselníkov, múdre rady bylinkárky, hudba, spev, literatúra, ukážky šermu aj sokoliarskeho umenia, stretnutia starých aj nových kamarátov, dobrí ľudia, ktorí darovali najvzácnejšiu tekutinu, bez ktorej by sa ďalší nemohli smiať a tešiť zo života a ešte mnoho iných pre obyčajné ľudské šťastie dôležitých vecí a dejov – to všetko je výpočet akcie s názvom Báthoryčkina kvapka krvi.

V Čachticiach sa dnes v každom páde skloňovalo meno krásnej vrahyne – grófky Alžbety Báthoryovej. Jednu sme dokonca stretli naživo, inú v podobe štvormetrovej drevenej plastiky z čachtického topoľa a ďalších viac ako tucet Báthoryčiek nakreslených detskou rukou. Ak niekto povie, že sa dnes v Čachticiach nudil, určite má mäkký nos. Alebo nezažil odtíňanie hláv, napichovanie na kôl či bičovanie na dereši. Nepočul kapely, nevidel ohňovú šou, nestrieľal z luku a kuše. Troma slovami povedané – asi nebol v Čachticiach!
Pozrite si fotogalériu a kúpte si v utorok Piešťanský týždeň, aj tam sa dočítate o tejto akcii.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda