Z pomocníka sa vykľul zlodej

  • Spravodajstvo
  • 16. augusta 2013, 09:47
  • Autor:(krzp/red)

Polícia obvinila 41-ročného Petra z Hlohovca z prečinu krádeže. zdravotne postihnutý muž a jeho manželka prišli 5. júna okolo 11.00h na pomoc svojej príbuznej. Tá s malým bábätkom odchádzala z trnavskej nemocnice avšak zistila, že má na aute vybitú batériu.

Manželský pár jej teda prišiel na pomoc a snažili sa na parkovisku auto spojazdniť. Okolo prechádzal neznámy muž, ktorý sa pri nich pristavil a ponúkol sa ako automechanik, že im pomôže. Sadol si do Citroenu, odkiaľ ukradol mobilný telefón v hodnote 200 eur. Manželia si až neskôr všimli, že im z auta zmizol telefón, pričom udalosť oznámili na políciu. 
O niekoľko dní neskôr poškodená žena v uliciach mesta Trnava spozorovala muža, ktorý ich okradol. Privolala políciu a hliadka vďaka jej šikovnosti mohla podozrivého zadržať. Počas vyšetrovania vysvitlo, že muž kradol už aj v minulosti, za čo bol právoplatne odsúdený. Teraz mu hrozí odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Polícia upozorňuje aj na takého praktiky zlodejov. Z prípadu vidno, že sa neštítia kradnúť, hoci videl, že muž sa pohybuje pomocou barlí, že je tam žena s bábätkom, ktorá opúšťa nemocnicu a k tomu pokazené auto. A z pomocníka sa napokon vykľul zlodej. Snáď trpkosť poškodených aspoň čiastočne zmierni obvinenie páchateľa z prečinu krádeže. 
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. mája 2024
Meniny má Bernard, zajtra Zina