V Bašovciach sa konala súťaž v hasičskom športe

  • Spravodajstvo / Región
  • 12. augusta 2013, 08:17
  • Autor:(ts/red)/Foto: Viktor Boháč

Súťaž v hasičskom športe s názvom Inovecko-karpatská hasičská liga (IKHL) sa na konci júla uskutočnila v réžii dobrovoľných hasičov Bašoviec. Víťazom sa stalo mužstvo z obce Topolecká a medzi ženami si najlepšie počínali hasičky z Hrádku.

„V Piešťanskom okrese sú dve obce – Bašovce, Prašník – a mesto Vrbové, ktoré organizujú spomínanú súťaž. Tá prebieha v deviatich kolách a zúčastňuje sa jej dvadsaťdeväť obcí. Je veľmi náročná a o víťazovi rozhodujú desatiny sekundy,“ povedal starosta Bašoviec Ľubomír Dekan.
V Bašovciach súťažilo sedemnásť mužských a šesť ženských hasičských družstiev. Víťazom mužskej kategórie bolo družstvo z Topoleckej v okrese Nové Mesto nad Váhom, na druhom mieste skončili hasiči zo Senice a na treťom Trenčianske Bohuslavice.
„Naši domáci skončili na desiatom mieste, čo bol len o 1,45 sekundy horší čas, ako mal víťaz. Súťaž bola teda veľmi vyrovnaná a náročná, mužstvá na ňu boli dobre pripravené,“ dodal starosta. V ženskej kategórii zvíťazili hasičky z obce Hrádok, na druhom mieste skončili Vrbovčanky a na treťom obec Rudník. Bašovskí hasiči začali ročník 2013 víťazstvom v okresnej súťaži a postupom do krajského kola. Okresné kolo sa konalo 25. mája v obci Ratkovce.
Súťažilo sa v dvoch disciplínach – v požiarnom útoku a v štafete. Bezkonkurenčne najlepšia štafeta si dovolila spraviť v útoku aj horší čas. „Našim chlapcom sa práca a tréning konečne pretavili v úspech a radosť. Bašovce sa stali víťazom týchto pretekov, čo ich posunulo do úlohy reprezentantov v okresoch Piešťany a Hlohovec,“ tešil sa z úspechu Ľ Dekan.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. mája. Tento deň je Svetovým dňom kultúrnej rozmanitosti pre dialóg a rozvoj. Meniny má Zina.
  • 21.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. mája 2024
Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána