Rýchlostný kanoista Michálek majstrom sveta

• 7. augusta 2013, 15:14
  • Autor:sita

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Marek Krajčovič, Gábor Jakubík a Viktor Demin a Piešťanec Matej Michálek získali zlatú medailu v K4 pretekárov do 23 rokov na trati 1000 metrov na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie a juniorov v rýchlostnej kanoistike v kanadskom Wellande.

V nedeľňajšom finále dosiahli čas 2:50,731 min, druhých Rusov zdolali o 347 tisícin sekundy. Tretí s už viac ako sekundovým odstupom skončili Maďari. Štvorkajak zo SR nadviazal na titul z júnových majstrovstiev Európy v poľskej Poznani.
Posádka juniorov v zložení Jerguš Jacko, Denis Myšák, Tibor Linka s ďalším Piešťancom Filipom Valom skončila na šiestom mieste v nedeľňajšom finále K4 juniorov na 1000 m. Od zlata ich delilo 4,954 sekundy, za bronzovou medailou zaostali o 1,692 s. Suverénne zvíťazili Maďari, druhí boli Španieli a tretí Rusi. Slováci obsadili na ME v Poznani štvrtú priečku.

V dňoch 9.-11. augusta sa na piešťanskej Sĺňave budú konať Majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike od kategórie 13-ročných až po dospelých.