R. Vančo nebude v tucte najlepších

• Veslovanie / Šport
  • 26. júla 2013, 08:44
  • Autor:sita/red(i)

Slovenský reprezentant vo veslovaní Richard Vančo sa na majstrovstvách sveta kategórie do 23 rokov v rakúskom Linzi-Ottensheime neprebojoval medzi dvanásť najlepších v skife ľahkých váh.

Devätnásťročný pretekár VK Sĺňava Piešťany obsadil v piatok predpoludním vo štvrtej štvrťfinálovej jazde svojej disciplíny štvrtú priečku a bol prvým nepostupujúcim.
Vančo od začiatku jazdy zaostával za trojicou na pozíciách zaručujúcich účasť v A/B-semifinále, na troch medzičasoch dvojkilometrovej trate bol piaty, na záverečných 500 m predstihol jedného súpera, ale to bolo málo. Od postupu ho delili takmer 3,5 sekundy. Šancu udržať sa v boji o medailové priečky má ešte André Rédr, ktorého medzi "ťažkými" skifármi čaká vystúpenie vo štvrťfinále.