Piešťanec Patrik Nemec na závodoch Slovakia Ring

• 17. mája 2013, 14:50
  • Autor:P. Jurák

26. až 28 apríla sa na slovenskom okruhu Slovakia Ring išlo druhé pokačovanie pretekov Volswagen Castrol Cup, na ktorom sa zúčastnil aj piešťanský pretekár Patrik Nemec.

Počas kvalifikácie sa Patrik umiestnil na desiatom mieste, so stratou 1,730 sekundy. V sobotných pretekoch mal problémy so štartom, kde sa prepadol na spodné priečky. Postupne sa však prebojoval až na konečné desiate miesto, ktoré obsadil so stratou 22,623 sekundy na víťaza, ktorým sa stal polsky reprezentant – Mateusz Lisowski. V nedeľu sa v pretekoch pokračovalo, Patrik opäť štartoval z desiateho miesta. Postupne sa mu podarilo dostať na sľubné piate miesto, no nakoniec skončil na siedmom mieste, z odstupom iba 5,073 sekundy. Aj v týchto pretekoch sa tešil z prvého miesta Poliak – Mateusz Lisowski. Patrik Nemec zajazdil na nedeľných pretekoch najrýchlejšie kolo. V celkom hodnotení sa nachádza na deviatom mieste, v súčte bodov 72. Prvenstvo si aj v celkovom hodnotení drží poľsky pretekár Mateusz Lisowski, ktorý vyhral tri zo štyroch pretekov.
Ďalšie pokračovanie závodov sa ide už tento víkend na okruhu v Brne.