Majstri okresnej súťaže družstiev v atletike získali viac bodov ako zlata

• Spravodajstvo
  • 16. mája 2013, 10:57
  • Autor:vd/ Peter Bajnok

Vynikajúca atmosféra vládla na školských majstrovstvách okresu v atletike družstiev žiakov základných škôl, ktoré sa konali v stredu 15. mája na futbalovom štadióne v Piešťanoch. Najlepší atléti z ôsmich škôl nášho regiónu skákali do výšky aj diaľky, hádzali kriketkou, šprintovali, odovzdávali si štafetový kolík počas behu štafiet chlapcov i dievčat. Ich kamaráti ich povzbudzovali a učitelia rozdávali posledné cenné rady pred štartom. Na jednej zelenej ploche sa tak nachádzali asi všetci známi aktuálni aj bývalí telocvikári Piešťan a okolia. Atléti ZŠ Brezová v okrese opäť nenašli premožiteľa, nazbierali totiž viac bodov, ako zlata.

Podujatie, ktoré organizovalo Centrum voľného času Ahoj malo svojich víťazov, ktorí postupujú do krajského kola atletickej súťaže družstiev.Hoci z ôsmich disciplín sa na piatich prvých miestach ocitli žiaci zo Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch, prvenstvo po sčítaní všetkých bodov získali dievčatá a chlapci zo Základnej školy na Brezovej ulici v Piešťanoch. Získali 796 bodov. Na 2.mieste  skončila 5.ZŠ Mojmírova  so  ziskom 634 bodov a 3.miesto si vybojovali dievčatá z Gymnázia P.de Coubertina, ktoré získali  625 bodov. V kategórii chlapcov  získala víťazná ZŠ Brezová 789 bodov,  druhé  miesto  patrilo  ZŠ Holubyho so ziskom  729 bodov  a na treťom mieste skončilo Gymnázium P.de Coubertina, ktoré získalo  681 bodov.  Z individuálnych výkonov treba vyzdvihnúť  výkony Šimona Šmátralu  zo 7.ZŠ vo vrhu guľou  12,93 m. a  Patrika Hložku zo ZŠ Holubyho, ktorý skočil do výšky 160 centimetrov. Rovnaký výkon dosiahol i Matúš Beko z Gymnázia P.C.  V rovnakej disciplíne zdolali latku vo výške 145 cm žiačky Katarína Gajdošechová z Gymnázia P.C a Nataša Rybanská zo 7.ZŠ. Víťazné družstvá a najlepší jednotlivci budú reprezentova ť náš okres na majstrovstvách kraja.
O víťazoch jednotlivých disciplín sa dočítate aj v Piešťanskom týždni.