Vrábel a Michalec skončili v Prešove tretí

• 8. mája 2013, 00:53
  • Autor:M. Sarvaš

Piešťanskí rally pretekári Tomáš Vrábel a Pavol Michalec absolvovali minulý týždeň v Slovenskom rally pohári prvý závod – Rally Prešov 2013. Umiestnili sa na konečnom treťom mieste v kategórii do 1400 ccm v konkurencii deväť posádok. S časom 52 minút a 45 sekúnd zaostali za prvou posádkou tri a pol minúty. Preteky štartovali Piešťanci so svojim autom Daihatsu Charade, kde mali namontovanú novú prevodovku s kratšími prevodmi, ktorá im nemálo dopomohla k dobrému výsledku.

Počas celej stredy a štvrtku prebiehali obhiadky trate. Skladala sa zo šiestich rýchlostných skúšok (RS) a dohromady merala 75 km. Samotné preteky sa začali v piatok na obed. Prvá RS začínala približne pätnásť kilometrov od Prešova. „Bola rýchla a prechádzala cez viacero obcí a so stratou päť sekúnd na tretieho sme boli priebežne na štvrtom mieste,“ povedal jazdec Tomáš Vráblel. Ďalšia RS bola pre Piešťancov známa, pretože bola súčasťou minuloročej Rally Košice. Na nej sa piešťanskej posádke prehriali brzdy a prestali brzdiť a s týmto hendikepom odjazdili všetky prvé tri piatkové RS. Vrábel a Michalec boli po tejto časti priebežne tretí so stratou dvanásť sekúnd na druhých. Tretiu RS zajazdili Piešťanci dosť rýchlo a s 30-sekundovou stratou skončili druhý, no celkovo po tretej RS sa nachádzali na treťom mieste.
V sobotu ráno Rally Prešov pokračovala. „Štvrtá RS-ka bola dobrá, ale mali sme nejaké rezervy a mohli sme ísť aj rýchlejšie. V ďalšej časti sa nám darilo, išli sme dosť rýchlo a skončili sme druhý. Posledná RS-ka bola priamo v Prešove, ale veľmi sa nám nevydarila, lebo nám brzdy stále nefungovali tak, ako by mali. Ale tu už vlastne o nič nešlo, lebo poradie už bolo viac-menej jasné,“ dodal Vrábel.
Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.